Licensed to Network Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/13/2015 08:51 PM
                       2015 Tri-County Clash - 4/13/2015                       
                             Volunteer High School                             
                                Church Hill, TN                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash Non Scoring
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Poore, Richelle              Sullivan Cen             16.41   1 
  2 Benward, Jedda               Cherokee                 16.54   1 
  3 Henley, Larinda              Cherokee                 17.79   2 
 -- Rowe, Addisyn                David Crocke            X13.93   1 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash Non Scoring
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Greer, Ben                   Sullivan Sou             12.80   2 
  2 Statzer, Brent               Sullivan Eas             13.10   2 
  3 Reed, Brandon                Sullivan Sou             13.35   3 
  4 McGuire, Damon               Sullivan Eas             13.41   3 
  5 Orazi, Jordan                Cherokee                 13.71   2 
  6 McKeever, Trevor             Cherokee                 14.07   1 
  7 Perry, Trevor                Sullivan Eas             15.90   3 
 
Event 3  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Breanna                 David Crocke          12:23.23   10   
  2 Malcolm, Annie               Sullivan Eas          13:46.04    8   
  3 Roberts, Paige               Sullivan Eas          14:12.57    6   
  4 Wolf, Jillian                Falcons               14:56.47    4   
  5 Fuller, Brittany             Sullivan Sou          16:23.05    3   
  6 Carter, Angela               Sullivan Sou          16:38.10    2   
 
Event 4  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Horne, Nick                  Sullivan Cen          10:03.80   10   
  2 Lyons, Dakoatah              David Crocke          10:59.26    8   
  3 Youngblood, Tyler            Sullivan Sou          11:00.16    6   
  4 Smith, Garrett               Falcons               11:43.46    4   
  5 Johnson, Zach                Sullivan Sou          12:05.23    3   
  6 Horne, Chris                 Falcons               12:11.13    2   
  7 Messer, Ian                  David Crocke          12:32.58    1   
  8 Collins, Jayren              Cherokee              14:03.48  
  9 Greene, Daniel               Falcons               14:54.32  
 -- Harmon, Heath                Sullivan Sou               DNF  
 
Event 5  Girls 800 Meter Run Non Scoring
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wysor, Emma                  Sullivan Eas           3:03.13  
  2 Dyer, Rachel                 Sullivan Eas           3:19.93  
  3 Nunley, Crystal              Sullivan Eas           3:35.53  
 
Event 6  Boys 800 Meter Run Non Scoring
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Filetti, Forrest             Sullivan Sou           2:53.11  
  2 Barnett, Zach                Sullivan Sou           2:55.79  
 
Event 7  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Crouch, Autumn               David Crocke           4-10.00   10   
  3 Kent, Olivia                 Sullivan Sou          J4-10.00    7   
  3 Price, Hannah                Sullivan Sou           4-04.00    7   
  5 Penix, Regan                 Sullivan Sou          J4-04.00    4   
 -- Brewer, Sydney               Cherokee                    NH  
 -- Rowe, Addisyn                David Crocke          X5-02.00  
 
Event 8  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kegley, Peyton               Sullivan Eas           5-10.00   10   
  2 Morris, Evan                 Sullivan Sou          J5-10.00    8   
  3 Ward, Ethan                  Sullivan Sou           5-06.00    6   
  4 Morelock, Seth               Sullivan Sou          J5-06.00    4   
  5 McGuire, Damon               Sullivan Eas           5-02.00    3   
  6 Cowen, Kagen                 Cherokee              J5-02.00    2   
  7 Norwood, Gavin               Sullivan Cen           5-00.00    1   
 -- Wine, Ethan                  Sullivan Eas                NH  
 
Event 9  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Mckenna               Sullivan Nor          15-08.75   10   
  2 Kent, Olivia                 Sullivan Sou          15-02.50    8   
  3 Christian, Whitney           Falcons               14-10.75    6   
  4 Cooper, Jenah                Cherokee              14-08.00    4   
  5 Wilson, Allison              Falcons               14-02.50    3   
  6 Chitwood, Kasey              Sullivan Cen          14-01.00    2   
  7 Herbert, Savannah            Falcons               13-10.50    1   
  8 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas          13-09.00  
  9 Hensley, Alycia              Sullivan Cen          12-01.25  
 10 Taylor, Kelsey               David Crocke          10-11.00  
 
Event 10  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mayes, Tyler                 Cherokee              19-10.00   10   
  2 Lowe, Axton                  Sullivan Cen          18-02.50    8   
  3 Morris, Evan                 Sullivan Sou          17-11.50    6   
  4 Stipes, Ryan                 Cherokee              17-01.50    4   
  5 Wallace, Israel              Sullivan Nor          17-00.50    3   
  6 Ward, Ethan                  Sullivan Sou          17-00.00    2   
  7 Haynes, Kevin                Sullivan Nor          16-11.50    1   
  8 Beatty, Devin                Sullivan Eas          16-03.50  
  9 Jeffers, Caleb               Falcons               16-01.00  
 10 Christian, Blake             Sullivan Sou          15-07.50  
 11 Boozer, Trevon               David Crocke          15-01.00  
 11 Simpson, Matt                Falcons               15-01.00  
 -- Jeffers, Cole                Falcons                     ND  
 -- Hill, DeShaun                Sullivan Eas                ND  
 -- Kisner, Joseph               Sullivan Cen                ND  
 -- Smith, Makenna               Sullivan Nor                ND  
 -- Smelcer, Carl                Cherokee                    ND  
 
Event 11  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saylers, Morgan              Falcons               33-04.00   10   
  2 Smith, Mckenna               Sullivan Nor          32-08.50    8   
  3 Chitwood, Kasey              Sullivan Cen          32-03.75    6   
  4 Herbert, Savannah            Falcons               29-04.75    4   
  5 Fowler, Avy                  Sullivan Sou          28-06.50    3   
 -- Price, Hannah                Sullivan Sou                ND  
 
Event 12  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mayes, Tyler                 Cherokee              39-04.50   10   
  2 Morris, Evan                 Sullivan Sou          36-07.00    8   
  3 Ward, Ethan                  Sullivan Sou          35-06.00    6   
  4 Simpson, Matt                Falcons               35-02.00    4   
  5 Jeffers, Cole                Falcons               34-07.00    3   
  6 Haynes, Kevin                Sullivan Nor          34-03.00    2   
  7 Jeffers, Caleb               Falcons               32-11.00    1   
  8 Stipes, Ryan                 Cherokee              32-04.00  
  9 Mitchell, Devontae           Sullivan Sou          32-01.00  
 10 Smelcer, Carl                Cherokee              30-03.00  
 
Event 13  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brooks, Courtney             Cherokee                117-05   10   
  2 Marlow, Savannah             Cherokee                109-05    8   
  3 Booher, Devyn                Sullivan Cen             95-08    6   
  4 Roe, Haley                   Sullivan Eas             93-03    4   
  5 Salyers, Rhea Lyn            Sullivan Nor             90-09    3   
  6 Stanley, Haley               Sullivan Cen             90-03    2   
  7 Palomino, Daniela            David Crocke             90-00    1   
  8 Ivester, Kendall             Sullivan Eas             88-03  
  9 Bear, Ashley                 Sullivan Sou             84-11  
 10 Stephens, Adrianna           David Crocke             80-10  
 11 Lyon, Caitlyn                Sullivan Cen             68-05  
 12 Ball, Carson                 David Crocke             65-08  
 13 Barger, Darian               Sullivan Sou             63-05  
 14 Trent, Tia                   Cherokee                 61-06  
 15 Todt, Cadie                  Sullivan Eas             52-03  
 
Event 14  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCracken, Evan              Cherokee                150-00   10   
  2 Scisom, Ethan                Falcons                 143-11    8   
  3 Dunn, Adam                   Sullivan Sou            132-11    6   
  4 Lowe, Axton                  Sullivan Cen            123-02    4   
  5 Stickler, Jacob              Sullivan Sou            119-07    3   
  6 Cowan, Grayson               Cherokee                105-07    2   
  7 Haren, Hunter                Sullivan Sou             98-03    1   
  8 Couron, Richard              Sullivan Cen             96-06  
  9 Parker, Hunter               Sullivan Eas             93-07  
 10 Weakley, Jordan              Sullivan Cen             87-11  
 11 Eads, Hunter                 Sullivan Eas             85-02  
 12 Brault, Stephen              Cherokee                 85-01  
 13 Davis, Ben                   Falcons                  72-05  
 14 Medlin, Matt                 Sullivan Nor             71-08  
 15 Armstrong, Brody             Falcons                  61-03  
 16 Barrett, Taylor              Falcons                  59-09  
 
Event 15  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marlow, Savannah             Cherokee              37-03.00   10   
  2 Ivester, Kendall             Sullivan Eas          32-05.50    8   
  3 Stephens, Adrianna           David Crocke          31-10.00    6   
  4 Dotson, Britney              Falcons               31-00.00    4   
  5 Ervin, Ashley                David Crocke          29-11.00    3   
  6 Stanley, Haley               Sullivan Cen          29-08.00    2   
  7 Brooks, Courtney             Cherokee              29-02.00    1   
  8 Bear, Ashley                 Sullivan Sou          28-01.00  
  9 Herbert, Savannah            Falcons               28-00.00  
 10 Palomino, Daniela            David Crocke          26-11.50  
 11 Salyers, Rhea Lyn            Sullivan Nor          26-11.00  
 12 Nelson, Brittany             Cherokee              26-08.00  
 13 Booher, Devyn                Sullivan Cen          26-07.50  
 14 Todt, Cadie                  Sullivan Eas          25-00.00  
 15 Ball, Carson                 David Crocke          23-11.00  
 16 Dykes, Skylar                Falcons               22-11.50  
 17 Barger, Darian               Sullivan Sou          22-03.50  
 18 Childress, Kealy             Sullivan Cen          22-00.50  
 
Event 16  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCracken, Evan              Cherokee              61-07.50   10   
  2 Scisom, Ethan                Falcons               47-03.00    8   
  3 Ward, Grant                  Sullivan Sou          43-10.50    6   
  4 Eads, Hunter                 Sullivan Eas          39-10.00    4   
  5 Bewely, Josh                 Sullivan Sou          37-06.50    3   
  6 Armstrong, Brody             Falcons               37-01.50    2   
  7 Parker, Hunter               Sullivan Eas          36-09.00    1   
  8 Duncan, Tanner               Sullivan Sou          35-04.00  
  9 Bragg, James                 Sullivan Cen          34-00.00  
 10 Barrett, Taylor              Falcons               33-05.50  
 11 Boozer, Trevon               David Crocke          32-09.50  
 12 Perry, Troy                  Sullivan Eas          32-05.00  
 13 Couron, Richard              Sullivan Cen          32-02.00  
 14 Weakley, Jordan              Sullivan Cen          29-10.00  
 15 Medlin, Matt                 Sullivan Nor          29-00.00  
 16 Davis, Ben                   Falcons               27-07.00  
 17 Brault, Stephen              Cherokee              26-05.50  
 18 Leeper, DeShun               Cherokee              23-05.00  
 
Event 17  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilson, Allison              Falcons                  17.07   1  10   
  2 McDavid, Marina              Cherokee                 18.17   1   8   
  3 Carter, Makenzie             Sullivan Cen             19.24   1   6   
  4 Shanks, Ashlynn              Cherokee                 20.12   2   4   
  5 Crouch, Autumn               David Crocke             20.29   2   3   
  6 Peters, Brooke               Sullivan Sou             20.30   1   2   
  7 Cooper, Jenah                Cherokee                 20.41   2   1   
  8 Dotson, Britney              Falcons                  22.05   2 
 
Event 18  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mayes, Tyler                 Cherokee                 15.81   1  10   
  2 Kegley, Peyton               Sullivan Eas             16.36   1   8   
  3 Kasar, Westin                Sullivan Sou             18.93   1   6   
  4 Horton, Seth                 Sullivan Cen             19.15   2   4   
  5 Harris, Ethan                Sullivan Sou             19.91   2   3   
  6 Patel, Cheril                Falcons                  20.61   2   2   
  7 Bradford, Brandon            Sullivan Eas             21.93   2   1   
 
Event 19  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  2 Sullivan South High School  'A'                    12:31.23    8   
  3 Cherokee  'A'                                      14:16.39    6   
 
Event 20  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan South High School  'A'                     9:10.81   10   
  2 Volunteer  'A'                                      9:22.79    8   
     1) Stanley, Clayton                2) Stanley, Matthew               
     3) Ragsdal, Braydon                4) Mullins, Austin                
  3 Cherokee  'A'                                      11:25.15    6   
 
Event 21  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Salyer, Josie                Falcons                  13.51   1  10   
  2 Saylers, Morgan              Falcons                  13.73   3   8   
  3 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas             13.80   1   6   
  4 Gibson, Kayle                Falcons                  13.86   1   4   
  5 Cavin, Bailee                Sullivan Sou             14.37   2   3   
  6 Henard, Keely                Cherokee                 14.41   2   2   
  7 Kenner, Emma                 Cherokee                 14.54   2   1   
  8 Hooker, Tori                 Sullivan Cen             14.64   4 
  9 Houser, Cheyenne             Sullivan Cen             14.69   4 
 10 Stanley, Ashlyn              Sullivan Cen             14.84   4 
 11 Crouch, Autumn               David Crocke             15.02   3 
 12 Rimer, BreAnna               Cherokee                 15.09   3 
 13 Bates, Katie                 Sullivan Nor             16.22   3 
 
Event 22  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carpenter, Maliek            Falcons                  11.64   1  10   
  2 Hickman, Fletcher            Cherokee                 11.66   1   8   
  3 Lowe, Axton                  Sullivan Cen             12.28   1   6   
  4 Ford, Dustin                 Sullivan Sou             12.31   2   4   
  5 Dorton, Luke                 Falcons                  12.31   1   3   
  6 Salyer, Jacob                Falcons                  12.33   2   2   
  7 Estepp, Peyton               Falcons                  12.33   1   1   
  8 Stipes, Ryan                 Cherokee                 12.55   1 
  9 Headrick, Evan               Sullivan Sou             12.55   2 
 10 Christian, Zach              Falcons                  12.70   2 
 11 Grimes, William              Falcons                  12.73   2 
 12 Hill, DeShaun                Sullivan Eas             12.75   3 
 13 Ellison, Troy                Sullivan Cen             12.83   2 
 14 Lovell, Ahmad                Sullivan Sou             12.98   4 
 15 Wilson, Zach                 Falcons                  13.09   3 
 16 Falin, Hamilton              Falcons                  13.28   3 
 17 Beatty, Devin                Sullivan Eas             13.33   3 
 18 Mays, Ethan                  Sullivan Eas             13.75   3 
 19 Kisner, Joseph               Sullivan Cen             13.79   4 
 20 Benard, John                 Cherokee                 13.80   4 
 21 Hicks, Seth                  Falcons                  13.87   3 
 
Event 23  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lyons, Dakoatah              David Crocke           5:24.69   10   
  2 Roberts, Paige               Sullivan Eas           5:55.11    8   
  3 Perry, Christina             Sullivan Eas           5:59.48    6   
  4 Malcolm, Annie               Sullivan Eas           6:04.30    4   
  5 Wolf, Jillian                Falcons                6:09.64    3   
  6 Johnson, Leah                Sullivan Cen           6:39.40    2   
  7 Hunt, Madison                Sullivan Cen           6:53.99    1   
  8 Cantrell, Cassidy            Falcons                6:55.55  
  9 Martin, Sara                 Sullivan Cen           7:02.16  
 10 Brewer, Madison              Cherokee               7:05.32  
 11 Fuller, Brittany             Sullivan Sou           7:06.56  
 12 Carter, Angela               Sullivan Sou           7:08.60  
 13 Williams, Kindell            Sullivan Nor           7:34.57  
 14 Price, Madison               Cherokee               8:12.10  
 
Event 24  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lyons, Dakoatah              David Crocke           4:45.42   10   
  2 Harmon, Heath                Sullivan Sou           4:50.48    8   
  3 Youngblood, Tyler            Sullivan Sou           4:56.62    6   
  4 Horne, Chris                 Falcons                4:59.38    4   
  5 Smith, Garrett               Falcons                5:01.29    3   
  6 Warren, Zach                 Sullivan Eas           5:10.46    2   
  7 Johnson, Zach                Sullivan Sou           5:21.52    1   
  8 Stanley, Clayton             Falcons                5:26.91  
  9 Roberts, Peyton              Sullivan Eas           5:32.52  
 10 Collins, Jayren              Cherokee               5:37.66  
 11 Messer, Ian                  David Crocke           5:38.17  
 12 Quillen, Heath               Sullivan Nor           5:39.08  
 13 Scott, Reed                  Sullivan Cen           6:14.61  
 
Event 25  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Volunteer  'A'                                      1:53.02   10   
  2 Cherokee  'A'                                       1:56.09    8   
  3 Sullivan South High School  'A'                     2:01.52    6   
  4 Sullivan Central High School  'A'                   2:08.88    4   
 
Event 26  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Volunteer  'A'                                      1:36.94   10   
     1) Dorton, Luke                    2) Sandine, Jay                   
     3) Patel, Cheril                   4) Carpenter, Maliek              
  2 Sullivan East High School  'A'                      1:49.16    8   
  3 Cherokee  'A'                                       1:54.93    6   
 -- Sullivan South High School  'A'                          DQ  
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas           1:04.17   2  10   
  2 Roy, Breanna                 David Crocke           1:04.42   2   8   
  3 Kent, Olivia                 Sullivan Sou           1:04.72   2   6   
  4 Lane, Chloe                  Falcons                1:05.62   2   4   
  5 Salyers, Morgan              Falcons                1:06.69   2   3   
  6 Cooper, Jenah                Cherokee               1:07.99   1   2   
  7 Clinker, Abby                Falcons                1:10.32   1   1   
  8 Knox, Lynsee                 Cherokee               1:14.26   1 
  9 Hensley, Alycia              Sullivan Cen           1:15.71   1 
 10 Franks, Alyssa               David Crocke           1:27.12   2 
 
Event 28  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hickman, Fletcher            Cherokee                 51.27   1  10   
  2 Jeffers, Caleb               Falcons                  53.53   1   8   
  3 Jeffers, Cole                Falcons                  54.24   1   6   
  4 Booker, Josh                 Sullivan Sou             55.30   2   4   
  5 Simpson, Matt                Falcons                  55.32   1   3   
  6 Lyons, Dakoatah              David Crocke             56.99   2   2   
  7 Morelock, Seth               Sullivan Sou             57.84   2   1   
  8 Lewis, Daniel                Sullivan Sou             58.52   2 
  9 Ellison, Troy                Sullivan Cen             58.57   2 
 10 Wine, Ethan                  Sullivan Eas           1:01.02   1 
 11 Kegley, Peyton               Sullivan Eas           1:04.81   1 
 12 McKeever, Trevor             Cherokee               1:12.94   2 
 
Event 30  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Heath                Sullivan Sou           2:07.91   10   
  2 Horne, Chris                 Falcons                2:09.86    8   
  3 Smith, Garrett               Falcons                2:10.10    6   
  4 Lyons, Dakoatah              David Crocke           2:10.80    4   
  5 Williams, Blake              Sullivan Nor           2:15.03    3   
  6 Ragsdal, Braydon             Falcons                2:23.40    2   
  7 Warren, Zach                 Sullivan Eas           2:24.81    1   
  8 Youngblood, Tyler            Sullivan Sou           2:25.64  
  9 Johnson, Zach                Sullivan Sou           2:25.70  
 10 Stanley, Matthew             Falcons                2:26.63  
 11 Mullins, Austin              Falcons                2:27.58  
 12 Vogel, Caleb                 Falcons                2:30.90  
 13 Roberts, Peyton              Sullivan Eas           2:34.40  
 14 Smith, Eric                  Sullivan Cen           2:39.14  
 15 Quillen, Ethan               Sullivan Nor           2:43.18  
 16 Stanley, Jacob               Falcons                2:47.37  
 17 Greene, Daniel               Falcons                2:54.79  
 
Event 31  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roy, Breanna                 David Crocke           2:25.05   10   
  2 Perry, Christina             Sullivan Eas           2:38.14    8   
  3 Peters, Brooke               Sullivan Sou           2:49.05    6   
  4 Wolf, Jillian                Falcons                2:49.22    4   
  5 Cantrell, Cassidy            Falcons                2:58.75    3   
  6 McClain, Summer              Sullivan Cen           3:01.03    2   
  7 Fuller, Brittany             Sullivan Sou           3:12.75    1   
  8 Hilton, Rebekah              Sullivan Sou           3:19.03  
  9 Brewer, Madison              Cherokee               3:22.88  
 10 Price, Madison               Cherokee               3:47.16  
 
Event 32  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mayes, Tyler                 Cherokee                 41.35   1  10   
  2 Horton, Seth                 Sullivan Cen             46.66   1   8   
  3 Barnard, John                Cherokee                 49.09   1   6   
  4 Harris, Ethan                Sullivan Sou             51.35   2   4   
  5 Kasar, Westin                Sullivan Sou             52.54   2   3   
  6 Moretz, Jared                Sullivan Eas             54.34   2   2   
  7 Bradford, Brandon            Sullivan Eas             56.05   2   1   
  8 Booker, Alex                 Sullivan Eas             56.60   2 
 
Event 33  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Allison              Falcons                  54.27   10   
  2 Peters, Brooke               Sullivan Sou             55.73    8   
  3 Shanks, Ashlynn              Cherokee                 57.06    6   
  4 Crouch, Autumn               David Crocke           1:04.81    4   
 
Event 34  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sandine, Jay                 Falcons                  24.54   1  10   
  2 Dorton, Luke                 Falcons                  24.71   1   8   
  3 Booker, Josh                 Sullivan Sou             24.85   1   6   
  4 Headrick, Evan               Sullivan Sou             25.08   1   4   
  5 Stipes, Ryan                 Cherokee                 25.29   2   3   
  6 Ford, Dustin                 Sullivan Sou             25.49   3   2   
  7 Wallace, Israel              Sullivan Nor             26.06   2   1   
  8 Kaiser, Westin               Sullivan Sou             26.07   2 
  9 Ellison, Troy                Sullivan Cen             26.61   2 
 10 Statzer, Brent               Sullivan Eas             26.73   2 
 11 Matney, Bradley              Sullivan Cen             28.18   3 
 12 McGuire, Damon               Sullivan Eas             28.79   3 
 13 Wilson, Tristan              Sullivan Cen             29.78   3 
 14 Perry, Trevor                Sullivan Eas             31.43   3 
 
Event 35  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Salyer, Josie                Falcons                  28.00   1  10   
  2 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas             28.72   1   8   
  3 Gibson, Kayle                Falcons                  28.77   1   6   
  4 Lane, Chloe                  Falcons                  29.36   1   4   
  5 Kent, Olivia                 Sullivan Sou             29.73   1   3   
  6 McDavid, Marina              Cherokee                 29.97   2   2   
  7 Henard, Keely                Cherokee                 30.00   2   1   
  8 Cavin, Bailee                Sullivan Sou             30.79   1 
  9 Houser, Cheyenne             Sullivan Cen             30.80   2 
 10 Hooker, Tori                 Sullivan Cen             31.51   2 
 11 Franks, Alyssa               David Crocke             35.48   3 
 12 Poore, Richelle              Sullivan Cen             35.53   2 
 13 Taylor, Kelsey               David Crocke             36.15   3 
 14 Love, Chyna                  Sullivan Eas             37.02   3 
 
Event 36  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Volunteer  'A'                                      3:43.23   10   
     1) Patel, Cheril                   2) Jeffers, Cole                  
     3) Jeffers, Caleb                  4) Simpson, Matt                  
  2 Sullivan South High School  'A'                     4:04.76    8   
  3 Cherokee  'A'                                       5:03.19    6   
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Volunteer  'A'                                      5:02.52   10   
  2 Cherokee  'A'                                       5:04.43    8   
  3 Sullivan South High School  'A'                     5:27.62    6   
 
Event 38  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Volunteer  'A'                                        53.63   10   
  2 Cherokee  'A'                                         54.36    8   
  3 Sullivan South High School  'A'                       55.96    6   
 
Event 39  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Volunteer  'A'                                        45.89   10   
     1) Estepp, Peyton                  2) Dorton, Luke                   
     3) Sandine, Jay                    4) Carpenter, Maliek              
  2 Sullivan South High School  'A'                       46.30    8   
  3 Sullivan East High School  'A'                        48.50    6   
  4 Sullivan Central High School  'A'                     49.79    4   
  5 Cherokee  'A'                                         53.65    3   
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Volunteer                  152        2) Cherokee                   90   
    3) Sullivan South High School  89        4) Sullivan East High School  76   
    5) David Crockett High School  65        6) Sullivan Central High Sch  33   
    7) Sullivan North High School  21                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Sullivan South High School 156        2) Volunteer                 146   
    3) Cherokee                   116        4) Sullivan East High School  47   
    5) Sullivan Central High Scho  45        6) David Crockett High Schoo  25   
    7) Sullivan North High School  10