Licensed to Network Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 03:08 PM
                  2014 Three Rivers Championships - 4/28/2014                  
                          Sullivan North High School                           
                                 Kingsport, TN                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Happy Valley High School  'A'                         54.96   10   
     1) Kincer, Kaitlynn                2) Eaton, Jenna                   
     3) Matthes, Emily                  4) Simerly, Kylie                 
  2 Unicoi Co. High School  'A'                           55.83    8   
     1) Fender, Hannah                  2) Tapp, Raven                    
     3) Sifferd, Teah                   4) Wisse, Stephanie               
  3 Sullivan East High School  'A'                        56.71    6   
     1) Atwell, Madison                 2) Hare, Alyssa                   
     3) Hayworth, Kaylin                4) Shaffer, Jamison               
  4 Elizabethton High School  'A'                         59.85    4   
     1) King, Amber                     2) Johnson, Lydia                 
     3) Shoun, Olivia                   4) Wickizer, Ivy                  
 -- Sullivan South High School  'A'                         DNF  
     1) Cavin, Bailey                   2) McMakin, Kate                  
     3) childress, abby                 4) milhorn, rylee                 
 
Event 2  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan South High School  'A'                       46.35   10   
     1) Blair, Will                     2) Booker, Josh                   
     3) Headrick, Evan                  4) comsa, christian               
  2 Johnson Co. High School  'A'                          47.05    8   
     1) South, Patrick                  2) Brown, Kenneth                 
     3) Rosado, Andy                    4) Speed, Jr                      
  3 Elizabethton High School  'A'                         48.14    6   
     1) Church, Garrett                 2) Depew, Austin                  
     3) Ferguson, Bradlee               4) Clark, Isaiah                  
  4 Unicoi Co. High School  'A'                           48.31    4   
     1) Ortiz, Jose                     2) Wells, Cj                      
     3) Huff, Andrew                    4) Tipton, Thomas                 
  5 Happy Valley High School  'A'                         50.67    3   
     1) Luster, William                 2) Buchanan, Hunter               
     3) Camargo, M.J.                   4) Sehrer, Brian                  
  6 Sullivan East High School  'A'                        52.19    2   
     1) Botts, Ben                      2) Gilstrap, Caleb                
     3) McCrosky, Dillon                4) McGuire, Damon                 
 
Event 3  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan South High School  'A'                     1:53.24   10   
     1) Cavin, Bailey                   2) Price, Hailey                  
     3) childress, abby                 4) milhorn, rylee                 
  2 Elizabethton High School  'A'                       1:55.59    8   
     1) Largent, Mandi                  2) King, Amber                    
     3) Matheson, Kaitlyn               4) Thomas, Autumn                 
  3 Sullivan East High School  'A'                      2:08.43    6   
     1) Atwell, Madison                 2) Hayworth, Kaylin               
     3) Shaffer, Jamison                4) Watkins, Brandy                
  4 Happy Valley High School  'A'                       2:23.47    4   
     1) Moore, McKinley                 2) Buchanan, Sadie                
     3) Mungwira, Samantha              4) Atkins, April                  
 
Event 4  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan South High School  'A'                     1:36.34   10   
     1) Blair, Will                     2) Booker, Josh                   
     3) Headrick, Evan                  4) comsa, christian               
  2 Elizabethton High School  'A'                       1:40.16    8   
     1) Ferguson, Bradlee               2) Depew, Austin                  
     3) Kelley, Brad                    4) Clark, Isaiah                  
  3 Johnson Co. High School  'A'                        1:41.93    6   
     1) Jenkins, Dustin                 2) Phillips, Colton               
     3) South, Patrick                  4) Speed, Jr                      
  4 Happy Valley High School  'A'                       1:43.79    4   
     1) Luster, William                 2) Price, Kirk                    
     3) Peters, Chance                  4) Sehrer, Brian                  
  5 Sullivan East High School  'A'                      1:49.72    3   
     1) Gilstrap, Caleb                 2) McCrosky, Dillon               
     3) Botts, Ben                      4) Wendt, Cody                    
 
Event 5  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabethton High School  'A'                       4:46.73   10   
     1) Largent, Mandi                  2) Schubert, Emily                
     3) Cochran, Elizabeth              4) Keylon, Haley                  
  2 Sullivan East High School  'A'                      4:51.08    8   
     1) Malcolm, Annie                  2) Stafford, Kara                 
     3) Watkins, Brandy                 4) Sell, Mickaela                 
  3 Sullivan South High School  'A'                     5:04.46    6   
     1) Peters, Brooke                  2) Smith, Lauren                  
     3) Vaughn, Hannah                  4) Wade, Jenna                    
  4 Happy Valley High School  'A'                       6:09.21    4   
     1) Buchanan, Sadie                 2) Lunceford, Krissi              
     3) Mungwira, Samantha              4) Atkins, April                  
 
Event 6  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabethton High School  'A'                       3:50.22   10   
     1) Hinson, Kyle                    2) Johnson, Andy                  
     3) Kerr, Daegan                    4) Carr, Ben                      
  2 Sullivan South High School  'A'                     3:51.99    8   
     1) Anderson, Davis                 2) Booker, Josh                   
     3) Harmon, Heath                   4) Nanney, Peyton                 
  3 Happy Valley High School  'A'                       4:16.73    6   
     1) Lopez, Austen                   2) Morris, Timothy                
     3) Price, Kirk                     4) McCracken, Chaz                
  4 Johnson Co. High School  'A'                        4:31.09    4   
     1) Bauer, Zach                     2) Berry, Tyler                   
     3) Stanley, Spencer                4) Steele, Aaron                  
  5 Sullivan East High School  'A'                      4:37.96    3   
     1) Gilstrap, Caleb                 2) McCrosky, Dillon               
     3) Moretz, Jared                   4) Statzer, Brent                 
 
Event 7  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan East High School  'A'                     11:40.57   10   
     1) Malcolm, Annie                  2) Perry, Christina               
     3) Stafford, Kara                  4) Warren, Jennifer               
  2 Elizabethton High School  'A'                      12:17.69    8   
     1) Haley, Rachael                  2) Whitehead, Shelby              
     3) Schubert, Emily                 4) Cochran, Elizabeth             
  3 Sullivan South High School  'A'                    12:22.32    6   
     1) Carter, Angela                  2) Fuller, Brittany               
     3) Peters, Brooke                  4) Vaughn, Hannah                 
  4 Happy Valley High School  'A'                      15:30.69    4   
     1) Moore, McKinley                 2) Howland, Amanda                
     3) Lunceford, Krissi               4) Mungwira, Samantha             
 
Event 8  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sullivan South High School  'A'                     9:00.36   10   
     1) Harmon, Heath                   2) Machen, John                   
     3) Nanney, Peyton                  4) Youngblood, Tyler              
  2 Elizabethton High School  'A'                       9:21.88    8   
     1) Johnson, Andy                   2) Depew, Austin                  
     3) McInturff, Sullivan             4) Kerr, Daegan                   
  3 Sullivan East High School  'A'                      9:22.59    6   
     1) Moretz, Jared                   2) Stafford, Shane                
     3) Wright, Garrett                 4) Ellison, Micah                 
  4 Happy Valley High School  'A'                      10:27.16    4   
     1) Albritton, Matthew              2) Lopez, Austen                  
     3) McCracken, Chaz                 4) Durocher, Christian            
  5 Elizabethton High School  'B'                     x10:55.59  
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 childress, abby              Sullivan Sou             16.79   10   
  2 May, Katie                   Elizabethton             17.09    8   
  3 Simerly, Kaitlyn             Happy Valley             18.82    6   
  4 Tapp, Raven                  Unicoi Co. H             19.51    4   
  5 Matthes, Emily               Happy Valley             20.04    3   
  6 Stafford, Kara               Sullivan Eas             20.51    2   
  7 Hayworth, Kaylin             Sullivan Eas             20.85    1   
  8 Wade, Jenna                  Sullivan Sou             21.02  
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kegley, Peyton               Sullivan Eas             16.32   10   
  2 Wells, Cj                    Unicoi Co. H             16.43    8   
  3 comsa, christian             Sullivan Sou             16.77    6   
  4 Westin, Kaiser               Sullivan Sou             16.85    4   
  5 Phillips, Colton             Johnson Co.              18.01    3   
  6 Ferguson, Bradlee            Elizabethton             18.52    2   
  7 Kelley, Brad                 Elizabethton             19.67    1   
  8 Harris, Ethan                Sullivan Sou             20.47  
  9 Peters, Chance               Happy Valley             21.12  
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 May, Katie                   Elizabethton             50.35   1  10   
  2 childress, abby              Sullivan Sou             51.44   1   8   
  3 Simerly, Kaitlyn             Happy Valley             53.09   1   6   
  4 Matthes, Emily               Happy Valley             54.90   1   4   
  5 Peters, Brooke               Sullivan Sou             56.98   1   3   
  6 Hayworth, Kaylin             Sullivan Eas             57.22   2   2   
  7 Haley, Rachael               Elizabethton             57.81   1   1   
  8 Timbs, Sidney                Johnson Co.            1:00.11   2 
  9 Wade, Jenna                  Sullivan Sou           1:04.00   2 
 10 Nunley, Crystal              Sullivan Eas           1:05.10   2 
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kegley, Peyton               Sullivan Eas             43.23   1  10   
  2 comsa, christian             Sullivan Sou             46.08   1   8   
  3 Ferguson, Bradlee            Elizabethton             46.14   1   6   
  4 Kelley, Brad                 Elizabethton             46.31   1   4   
  5 Hammonds, Andrew             Sullivan Nor             47.47   1   3   
  6 Westin, Kaiser               Sullivan Sou             48.91   1   2   
  7 Harris, Ethan                Sullivan Sou             50.87   2   1   
  8 May, Nathan                  Elizabethton             54.17   2 
  9 Peters, Chance               Happy Valley             54.38   2 
 10 Booker, Alex                 Sullivan Eas             58.21   2 
 11 Powers, Logan                Sullivan Eas             58.23   2 
 
Event 13  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 milhorn, rylee               Sullivan Sou             13.02   1  10    13.015
  2 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas             13.02   1   8    13.017
  3 Wisse, Stephanie             Unicoi Co. H             13.07   1   6   
  4 Thomas, Autumn               Elizabethton             13.14   1   4   
  5 McCrary, Kyra                Elizabethton             13.50   1   3   
  6 Matheson, Kaitlyn            Elizabethton             13.68   1   2   
  7 Simerly, Kylie               Happy Valley             13.73   1   1   
  8 Cavin, Bailey                Sullivan Sou             13.87   1 
  9 Coffey, Stephanie            Johnson Co.              14.12   2 
 10 Eaton, Jenna                 Happy Valley             14.38   2 
 11 McMakin, Kate                Sullivan Sou             14.62   2 
 12 Sifferd, Teah                Unicoi Co. H             14.87   2 
 13 Fender, Hannah               Unicoi Co. H             15.11   2 
 
Event 14  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCann, Charlie              Sullivan Sou             11.07   1  10   
  2 Thomas, Ethan                Elizabethton             11.21   1   8   
  3 Speed, Jr                    Johnson Co.              11.34   1   6   
  4 Luster, William              Happy Valley             12.04   1   4   
  5 Headrick, Evan               Sullivan Sou             12.17   1   3   
  6 Ford, Dustin                 Sullivan Sou             12.21   1   2   
  7 Ortiz, Jose                  Unicoi Co. H             12.30   1   1   
  8 Church, Garrett              Elizabethton             12.36   1 
  9 Buchanan, Hunter             Happy Valley             12.42   2 
 10 Brown, Kenneth               Johnson Co.              12.50   1 
 11 Blevins, Chris               Johnson Co.              12.69   2 
 12 Wallace, Israel              Sullivan Nor             12.95   2 
 13 Huff, Andrew                 Unicoi Co. H             12.97   2 
 14 Harris, Cody                 Unicoi Co. H             13.91   2 
 15 White, Jon                   Elizabethton             14.16   2 
 16 Perry, Trevor                Sullivan Eas             14.63   2 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, Autumn               Elizabethton             27.15   1  10   
  2 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas             27.51   1   8   
  3 milhorn, rylee               Sullivan Sou             27.86   1   6   
  4 May, Katie                   Elizabethton             27.99   1   4   
  5 Wisse, Stephanie             Unicoi Co. H             28.23   1   3   
  6 McCrary, Kyra                Elizabethton             28.25   1   2   
  7 Cavin, Bailey                Sullivan Sou             29.07   1   1   
  8 Kincer, Kaitlynn             Happy Valley             29.27   2 
  9 Simerly, Kylie               Happy Valley             29.47   1 
 10 Coffey, Stephanie            Johnson Co.              29.49   2 
 11 Webb, Courtney               Unicoi Co. H             31.47   2 
 12 Martinez, Daniela            Unicoi Co. H             31.55   2 
 13 Israel, Victoria             Johnson Co.              34.87   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCann, Charlie              Sullivan Sou             22.24   1  10   
  2 Thomas, Ethan                Elizabethton             22.90   1   8   
  3 Christian, Blake             Sullivan Sou             23.56   1   6   
  4 Kegley, Peyton               Sullivan Eas             24.25   1   4   
  5 Tipton, Thomas               Unicoi Co. H             24.40   1   3   
  6 Luster, William              Happy Valley             24.78   1   2   
  7 South, Patrick               Johnson Co.              24.89   1   1   
  8 Headrick, Evan               Sullivan Sou             24.91   1 
  9 Ortiz, Jose                  Unicoi Co. H             25.03   2 
 10 Church, Garrett              Elizabethton             25.29   1 
 11 Clark, Isaiah                Elizabethton             25.72   2 
 12 Wallace, Israel              Sullivan Nor             25.98   2 
 13 Blevins, Chris               Johnson Co.              26.36   2 
 14 Sehrer, Brian                Happy Valley             26.61   2 
 15 Huff, Andrew                 Unicoi Co. H             27.21   2 
 16 Williams, Dillon             Johnson Co.              31.70   2 
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McCrary, Kyra                Elizabethton           1:03.26   1  10   
  2 Warren, Jennifer             Sullivan Eas           1:05.28   1   8   
  3 Largent, Mandi               Elizabethton           1:05.95   1   6   
  4 Matheson, Kaitlyn            Elizabethton           1:06.67   1   4   
  5 Smith, Lauren                Sullivan Sou           1:10.66   1   3   
  6 Edwards, Alex                Unicoi Co. H           1:12.09   1   2   
  7 Tuttle, Allison              Unicoi Co. H           1:16.46   1   1   
  8 moore, hailey                Sullivan Sou           1:24.37   2 
  9 Israel, Victoria             Johnson Co.            1:24.55   2 
 10 Flores, Fernanda             Johnson Co.            1:31.18   2 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thomas, Ethan                Elizabethton             53.10   1  10   
  2 Clark, Stewart               Elizabethton             53.86   1   8   
  3 Hinson, Kyle                 Elizabethton             56.66   1   6   
  4 Fannon, Jared                Sullivan Nor             58.15   1   4   
  5 Booker, Josh                 Sullivan Sou             58.41   2   3   
  6 Moretz, Jared                Sullivan Eas           1:00.39   1   2   
  7 Shelton, X                   Sullivan Sou           1:01.36   2   1   
  8 Sehrer, Brian                Happy Valley           1:01.71   2 
  9 Lopez, Austen                Happy Valley           1:01.72   1 
 10 Harris, Cody                 Unicoi Co. H           1:03.16   2 
 11 Stanley, Spencer             Johnson Co.            1:05.29   2 
 12 McCracken, Chaz              Happy Valley           1:05.69   1 
 13 Statzer, Brent               Sullivan Eas           1:08.65   2 
 
Event 19  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pierce, Abbi                 Elizabethton           2:34.03   10   
  2 Warren, Jennifer             Sullivan Eas           2:39.89    8   
  3 Schubert, Emily              Elizabethton           2:41.49    6   
  4 Roberts, Paige               Sullivan Eas           2:51.38    4   
  5 Perry, Christina             Sullivan Eas           2:52.30    3   
  6 Fuller, Brittany             Sullivan Sou           3:01.84    2   
  7 Whitehead, Shelby            Elizabethton           3:09.41    1   
  8 Hilton, Rebekah              Sullivan Sou           3:09.73  
  9 Hurd, Sydney                 Sullivan Sou           3:10.19  
 10 Quillin, Chayla              Sullivan Nor           3:24.66  
 11 Moore, McKinley              Happy Valley           3:26.53  
 12 Anderson, Courtney           Sullivan Nor           3:40.31  
 13 Lunceford, Krissi            Happy Valley           3:52.52  
 
Event 20  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Heath                Sullivan Sou           2:11.43   10   
  2 Powers, Jeremiah             Unicoi Co. H           2:12.65    8   
  3 Clark, Stewart               Elizabethton           2:13.49    6   
  4 Nanney, Peyton               Sullivan Sou           2:14.29    4   
  5 Johnson, Andy                Elizabethton           2:14.41    3   
  6 Wright, Garrett              Sullivan Eas           2:18.91    2   
  7 Williams, Blake              Sullivan Nor           2:21.49    1   
  8 Heaton, Dustin               Elizabethton           2:22.83  
  9 Albritton, Matthew           Happy Valley           2:26.75  
 10 Bauer, Zach                  Johnson Co.            2:33.47  
 11 Rouse, Josh                  Sullivan Eas           2:36.44  
 12 Roberts, Peyton              Sullivan Eas           2:36.78  
 13 Bocock, Jesse                Unicoi Co. H           2:56.92  
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pierce, Abbi                 Elizabethton           5:42.97   10   
  2 Shell, Maci                  Elizabethton           5:45.94    8   
  3 Roberts, Paige               Sullivan Eas           5:58.71    6   
  4 Keylon, Haley                Elizabethton           6:12.01    4   
  5 Malcolm, Annie               Sullivan Eas           6:17.65    3   
  6 Perry, Christina             Sullivan Eas           6:22.58    2   
  7 Fuller, Brittany             Sullivan Sou           6:37.85    1   
  8 Tuttle, Allison              Unicoi Co. H           6:43.01  
  9 Howland, Amanda              Happy Valley           6:56.72  
 10 Hilton, Rebekah              Sullivan Sou           7:03.14  
 11 Carter, Angela               Sullivan Sou           7:07.37  
 
Event 22  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Heath                Sullivan Sou           4:51.09   10   
  2 Nanney, Peyton               Sullivan Sou           4:56.25    8   
  3 Heaton, Dustin               Elizabethton           4:56.81    6   
  4 Williams, Blake              Sullivan Nor           5:00.51    4   
  5 Youngblood, Tyler            Sullivan Sou           5:11.76    3   
  6 Wright, Harrison             Elizabethton           5:13.66    2   
  7 Rouse, Josh                  Sullivan Eas           5:18.59    1   
  8 Johnson, Daniel              Elizabethton           5:20.21  
  9 Luqin, Christian             Unicoi Co. H           5:21.04  
 10 Bringman, Zach               Sullivan Eas           5:26.73  
 11 Albritton, Matthew           Happy Valley           5:31.47  
 12 Bolognese, Dante             Johnson Co.            6:00.56  
 13 O'Dell, P.J                  Sullivan Eas           6:01.84  
 14 Hinshaw, Ocean               Unicoi Co. H           6:05.22  
 15 Bocock, Jesse                Unicoi Co. H           6:49.72  
 
Event 23  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shell, Maci                  Elizabethton          13:17.28   10   
  2 Roberts, Paige               Sullivan Eas          13:41.44    8   
  3 Malcolm, Annie               Sullivan Eas          14:05.22    6   
  4 Keylon, Haley                Elizabethton          14:14.28    4   
  5 Fuller, Brittany             Sullivan Sou          15:13.32    3   
  6 Carter, Angela               Sullivan Sou          16:17.53    2   
  7 moore, hailey                Sullivan Sou          16:25.85    1   
 
Event 24  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stafford, Shane              Sullivan Eas          11:10.19   10   
  2 Machen, John                 Sullivan Sou          11:14.78    8   
  3 May, Nathan                  Elizabethton          11:17.19    6   
  4 Youngblood, Tyler            Sullivan Sou          11:20.22    4   
  5 Wright, Harrison             Elizabethton          11:42.29    3   
  6 Powers, Jeremiah             Unicoi Co. H          11:45.82    2   
  7 Luqin, Christian             Unicoi Co. H          11:45.98    1   
  8 Johnson, Daniel              Elizabethton          12:24.27  
  9 Durocher, Christian          Happy Valley          12:33.05  
 10 Bolognese, Dante             Johnson Co.           12:42.25  
 11 Robinette, Gabe              Sullivan Sou          13:27.39  
 12 Hinshaw, Ocean               Unicoi Co. H          14:19.79  
 13 Cox, Micah                   Sullivan Eas          14:53.75  
 14 Williams, Blake              Sullivan Nor          14:55.46  
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lane, Taylor                 Sullivan Sou           4-08.00   10   
  2 Stafford, Kara               Sullivan Eas          J4-08.00    8   
  3 Smith, Makenna               Sullivan Nor           4-06.00    6   
  4 Matthes, Emily               Happy Valley          J4-06.00    4   
  5 McMakin, Kate                Sullivan Sou           4-04.00    3   
  6 Watkins, Brandy              Sullivan Eas           4-02.00    2   
  7 Penix, Reagan                Sullivan Sou           4-00.00    0.50
  7 McCrary, Kyra                Elizabethton           4-00.00    0.50
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blair, Will                  Sullivan Sou           5-06.00   10   
  2 Christian, Blake             Sullivan Sou          J5-06.00    8   
  3 Kegley, Peyton               Sullivan Eas          J5-06.00    6   
  4 Anderson, Davis              Sullivan Sou           5-02.00    4   
  5 McGuire, Damon               Sullivan Eas           5-00.00    3   
 
Event 27  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Alex                Unicoi Co. H           8-00.00    9   
  1 Simerly, Kaitlyn             Happy Valley           8-00.00    9   
 
Event 28  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morris, Timothy              Happy Valley          10-00.00   10   
  2 Peters, Chance               Happy Valley           9-00.00    8   
  3 Clark, Stewart               Elizabethton           6-06.00    6   
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Makenna               Sullivan Nor          16-01.00   10   
  2 Kincer, Kaitlynn             Happy Valley          14-09.50    8   
  3 Hare, Alyssa                 Sullivan Eas          14-00.00    6   
  4 Largent, Mandi               Elizabethton          13-10.00    4   
  5 Simerly, Kylie               Happy Valley          13-02.00    3   
  6 Moore, McKinley              Happy Valley          13-01.50    2   
  7 Tapp, Raven                  Unicoi Co. H          12-11.50    1   
  8 McMakin, Kate                Sullivan Sou          12-07.00  
  9 Matheson, Kaitlyn            Elizabethton          12-05.00  
 10 Thomas, Autumn               Elizabethton          12-02.50  
 11 Sifferd, Teah                Unicoi Co. H          12-00.00  
 12 Price, Hailey                Sullivan Sou          11-08.50  
 12 Israel, Victoria             Johnson Co.           11-08.50  
 14 Kendrick, Hannah             Sullivan Nor          11-07.50  
 15 Eller, Chloe                 Johnson Co.           11-06.00  
 16 Shaffer, Jamison             Sullivan Eas          10-07.00  
 17 Lane, Taylor                 Sullivan Sou           9-10.00  
 
Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Ethan                Elizabethton          19-11.50   10   
  2 Christian, Blake             Sullivan Sou          19-05.00    8   
  3 Gilstrap, Caleb              Sullivan Eas          18-03.00    6   
  4 Church, Garrett              Elizabethton         J18-03.00    4   
  5 Tipton, Thomas               Unicoi Co. H          18-01.00    3   
  6 Wells, Cj                    Unicoi Co. H          17-04.00    2   
  7 Rosado, Andy                 Johnson Co.           17-01.00    1   
  8 Kelley, Brad                 Elizabethton          16-10.00  
  9 Wallace, Israel              Sullivan Nor          16-07.50  
 10 McCracken, Chaz              Happy Valley          16-03.50  
 11 Haynes, Kevin                Sullivan Nor          16-00.00  
 12 Wieger, Dylan                Sullivan Sou          15-11.50  
 13 Steele, Aaron                Johnson Co.           15-05.00  
 14 Jenkins, Dustin              Johnson Co.           14-08.00  
 15 Huff, Andrew                 Unicoi Co. H          14-05.00  
 16 Morris, Tommy                Sullivan Sou          13-10.00  
 17 McCrosky, Dillon             Sullivan Eas          12-04.00  
 
Event 31  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 May, Katie                   Elizabethton          33-09.00   10   
  2 Smith, Makenna               Sullivan Nor          31-02.00    8   
  3 Wisse, Stephanie             Unicoi Co. H          29-01.50    6   
  4 Simerly, Kaitlyn             Happy Valley          28-02.50    4   
  5 Warren, Jennifer             Sullivan Eas          27-05.00    2   
  6 Price, Hailey                Sullivan Sou          26-00.50    1   
  7 Haley, Rachael               Elizabethton          25-02.50  
  8 Hurd, Sydney                 Sullivan Sou          23-10.00  
  9 Kendrick, Hannah             Sullivan Nor          22-10.50  
 
Event 32  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wells, Cj                    Unicoi Co. H          36-07.00   10   
  2 Blair, Will                  Sullivan Sou          35-07.00    8   
  3 Rosado, Andy                 Johnson Co.           33-09.50    6   
  4 Haynes, Kevin                Sullivan Nor          33-04.00    4   
  5 Wieger, Dylan                Sullivan Sou          32-05.00    3   
  6 Buchanan, Hunter             Happy Valley          30-05.50    2   
  7 Ortiz, Jose                  Unicoi Co. H          30-05.00    1   
  8 Strickler, Jake              Sullivan Sou          29-03.00  
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schubert, Emily              Elizabethton             97-06   10   
  2 Roe, Haley                   Sullivan Eas             89-11    8   
  3 Ivester, Kendall             Sullivan Eas             82-05    6   
  4 Salyers, Rhealyn             Sullivan Nor             77-07    4   
  5 Tipton, Kayla                Sullivan Sou             68-06    3   
  6 Wagner, Rikki                Elizabethton             63-06    2   
  7 Clark, Jamie Lee             Happy Valley            J63-06    1   
  8 Atkins, April                Happy Valley             61-01  
 -- Barger, Darian               Sullivan Sou                ND  
 -- Widener, Mikayla             Unicoi Co. H                ND  
 -- Bear, Ashley                 Sullivan Sou                ND  
 -- Leonard, Lakyn               Sullivan Eas                ND  
 -- Lunceford, Krissi            Happy Valley                ND  
 -- Miller, Michayla             Elizabethton                ND  
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradford, Bodhi              Unicoi Co. H            122-05   10   
  2 Dunn, Adam                   Sullivan Sou            116-10    8   
  3 Berry, Trevor                Unicoi Co. H            102-03    6   
  4 Whitson, Dustin              Unicoi Co. H            100-02    4   
  5 Jackson, Tyler               Happy Valley             97-00    3   
  6 Woodby, Johnny               Elizabethton             93-01    2   
  7 Morris, Tommy                Sullivan Sou             92-09    1   
  8 Salyers, Cade                Sullivan Nor             91-06  
  9 McAmis, J.D.                 Happy Valley             90-11  
 10 Morris, Timothy              Happy Valley             89-11  
 11 Haren, Hunter                Sullivan Sou             85-09  
 -- Medlin, Matthew              Sullivan Nor                ND  
 -- Phillips, Colton             Johnson Co.                 ND  
 
Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tipton, Kayla                Sullivan Sou          31-00.75   10   
  2 Ivester, Kendall             Sullivan Eas          29-06.50    8   
  3 Bear, Ashley                 Sullivan Sou          27-09.50    6   
  4 Smith, Makenna               Sullivan Nor          27-08.00    4   
  5 Roe, Haley                   Sullivan Eas          26-02.00    3   
  6 Wagner, Rikki                Elizabethton          23-11.00    2   
  7 Salyers, Rhealyn             Sullivan Nor          23-08.00    1   
  8 Moore, Sara                  Sullivan Sou          23-07.00  
  9 Clark, Jamie Lee             Happy Valley          23-00.00  
 10 Miller, Michayla             Elizabethton          22-09.50  
 11 Yates, Jade                  Sullivan Eas          20-08.50  
 12 Buchanan, Sadie              Happy Valley          19-04.00  
 13 Atkins, April                Happy Valley          18-04.00  
 14 Widener, Mikayla             Unicoi Co. H          16-10.00  
 
Event 36  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bond, Kyle                   Sullivan Sou          48-07.00   10   
  2 Phillips, Colton             Johnson Co.           41-02.00    8   
  3 Ward, Grant                  Sullivan Sou          40-07.00    6   
  4 Whitson, Dustin              Unicoi Co. H         J40-07.00    4   
  5 Bradford, Bodhi              Unicoi Co. H          36-11.00    3   
  6 Jackson, Tyler               Happy Valley          36-00.00    2   
  7 Norris, Bradley              Happy Valley          33-06.50    1   
  8 Morris, Tommy                Sullivan Sou          33-03.00  
  9 Berry, Trevor                Unicoi Co. H          32-06.00  
 10 Salyers, Cade                Sullivan Nor          32-04.00  
 11 Murray, Austin               Sullivan Nor          31-02.00  
 12 Woodby, Johnny               Elizabethton          31-01.50  
 -- Howard, River                Happy Valley                ND  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Elizabethton High School   175.50     2) Sullivan East High School 142   
    3) Sullivan South High School 105.50     4) Happy Valley High School   73   
    5) Unicoi Co. High School      40        6) Sullivan North High Schoo  33   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Sullivan South High School 207        2) Elizabethton High School  133   
    3) Unicoi Co. High School      70        4) Sullivan East High School  68   
    5) Happy Valley High School    49        6) Johnson Co. High School    43   
    7) Sullivan North High School  16