Licensed to Network Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 03:02 PM
                         2014 Region 3-1A - 4/30/2014                          
                               Lamar High School                               
                                   Lamar, SC                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Edwards, Carrie           11 Great Falls            4-08.00   10   
  2 Pauley, Ya' Shai          12 Lamar                  4-06.00    8   
  3 Thomas, Jessica           11 Lamar                  4-04.00    6   
  4 Baker, Candice             9 Great Falls            4-00.00    4   
 -- White, Dataija            12 Lamar                       NH  
 
Event 2  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Norman          11 Lamar                  5-10.00   10   
  2 Wright, Dashonnell         9 McBee                  5-08.00    8   
  3 Simpson, Hakeem           11 Great Falls            5-04.00    6   
  4 Hall, John                 9 Great Falls            5-02.00    4   
  5 Hill, Mike                 9 Lewisville             5-00.00    2   
 
Event 5  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Dyneshia           9 McBee                 15-01.00   10   
  2 Herion, Shawanna          12 Lamar                 13-10.00    8   
  3 McKinstry, Janai          10 Great Falls           13-09.00    6   
  4 Lisbon, Ashley            10 Lamar                 13-03.00    4   
  5 Devins, Arianna           10 Lewisville            12-03.00    2   
  6 Beauford, Brianna         11 Lamar                 11-10.00    1   
  7 Green, Jordan             10 Lewisville           J11-10.00  
  8 Baker, Candice             9 Great Falls           11-07.50  
 
Event 6  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Dashonnell         9 McBee                 20-07.50   10   
  2 Robinson, Norman          11 Lamar                 20-06.00    8   
  3 Hough, Moses              11 McBee                 18-09.00    6   
  4 McGrew, Trevon            11 Lamar                 18-05.00    4   
  5 Dargan, Kris              11 Lamar                 18-03.00    2   
  6 Gaston, Tony              12 Lewisville            17-11.00    1   
  7 Lowery, Marquavius        11 Lamar                 17-06.00  
  8 Wesley, Xavier            10 Lewisville            17-05.00  
  9 Peeler, James             10 Lewisville            16-03.00  
 10 Simpson, Hakeem           11 Great Falls           15-10.00  
 11 Wright, Tyrece             7 McBee                 14-09.00  
 12 Noland, Jarrett            9 Great Falls           11-10.00  
 13 Blakley, Brent             8 Great Falls           11-05.00  
 -- Roary, Zach               12 McBee                       ND  
 
Event 7  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Dyneshia           9 McBee                 31-11.00   10   
  2 Green, Jordan             10 Lewisville            28-08.50    8   
  3 Devins, Arianna           10 Lewisville            28-08.00    6   
 
Event 8  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGrew, Trevon            11 Lamar                 39-10.00   10   
  2 Dargan, Kris              11 Lamar                 37-09.50    8   
  3 Wright, Paul               9 McBee                 37-05.00    6   
  4 Ferguson, Kale             9 McBee                 35-08.00    4   
  5 Peeler, James             10 Lewisville            35-05.00    2   
  6 Wesley, Xavier            10 Lewisville            34-00.00    1   
  7 Laws, Christian           12 Lewisville            30-05.00  
 
Event 9  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goodson, Jessica          12 Lamar                    84-03   10   
  2 Harmon, Alisha            12 McBee                    69-03    8   
  3 Williams, Khayla          12 Governor's S             64-08    6   
  4 Wright, Diamond            8 McBee                    54-05    4   
  5 White, Sierra             11 Lewisville               53-09    2   
  6 Martin, Jasmine           11 Lamar                    53-00    1   
  7 King, Jasmine              8 McBee                    51-06  
  8 Pauley, Ya' Shai          12 Lamar                    50-06  
  9 Cook, Sha'kiya            10 Great Falls              46-08  
 10 Gaither, Ariyon           10 Great Falls              46-01  
 -- Pettit, Kayla              9 Great Falls                 ND  
 
Event 10  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fair, Jordan              10 McBee                   122-10   10   
  2 Bing, Wendall             11 C.A. Johnson             95-07    8   
  3 Benjamin, Kendall         12 C.A. Johnson             94-01    6   
  4 Simpson, Joshua           12 Great Falls              92-09    4   
  5 Hills, Cyle                9 McBee                    92-00    2   
  6 Langford, Mitch           12 Lewisville               84-03    1   
  7 Brown, Andrew             11 C.A. Johnson             83-08  
  8 Jeffcoat, Coby            11 Governor's S             83-06  
  9 Thomas, Montrell          12 Lamar                    80-00  
 10 Jeter, David              12 Great Falls              78-08  
 11 Roary, Zach               12 McBee                    77-10  
 12 Buchanon, Chris           10 Lewisville               76-00  
 13 White, Mario              11 Lamar                    72-00  
 14 Courtney, Josh             9 Lewisville               65-02  
 15 Ross, Tyquan              11 Great Falls              65-01  
 16 Price, Carson             11 Lamar                    58-11  
 17 McFadden, Ladaris         11 Lamar                    58-05  
 -- Strickland, David         11 Governor's S                ND  
 -- Gill, Tyrell              12 Great Falls                 ND  
 
Event 11  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Alisha            12 McBee                 29-04.50   10   
  2 Goodson, Jessica          12 Lamar                 29-01.50    8   
  3 Wright, Diamond            8 McBee                 24-11.00    6   
  4 Melton, Jenee             10 C.A. Johnson          24-07.00    4   
  5 Williams, Khayla          12 Governor's S          24-04.00    2   
  6 White, Sierra             11 Lewisville            24-01.50    1   
  7 Martin, Jasmine           11 Lamar                 22-11.50  
  8 Gaither, Ariyon           10 Great Falls           20-10.00  
  9 King, Jasmine              8 McBee                 20-03.50  
 10 Cook, Sha'kiya            10 Great Falls           17-04.00  
 11 Alford, Destiny           10 Lamar                 17-03.00  
 -- Pettit, Kayla              9 Great Falls                 ND  
 
Event 12  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bing, Wendall             11 C.A. Johnson          43-03.00   10   
  2 Jeter, David              12 Great Falls           43-00.00    8   
  3 Fair, Jordan              10 McBee                 39-01.00    6   
  4 Ross, Tyquan              11 Great Falls           36-11.00    4   
  5 Benjamin, Kendall         12 C.A. Johnson          36-03.00    2   
  6 Hills, Cyle                9 McBee                 35-02.00    1   
  7 Roary, Zach               12 McBee                 32-04.00  
  8 Jeffcoat, Coby            11 Governor's S          31-03.00  
  9 Brown, Andrew             11 C.A. Johnson          31-00.00  
 10 Thomas, Montrell          12 Lamar                 27-11.00  
 11 Price, Carson             11 Lamar                 26-04.00  
 12 McFadden, Ladaris         11 Lamar                 24-04.00  
 13 Hawkins, Naszer            9 Lamar                 21-03.00  
 -- Strickland, David         11 Governor's S                ND  
 -- Gill, Tyrell              12 Great Falls                 ND  
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lamar  'A'                                         14:38.11   10   
     1) Nettles, Selena 10              2) Thomas, Jessica 11             
     3) White, Dataija 12               4) Wilson, Ronaysia 11            
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McBee  'A'                                          9:53.84   10   
     1) Bess, Austin 12                 2) DeJesus, Miguel 11             
     3) Wright, Ricardo 9               4) Hough, Moses 11                
  2 Lamar  'A'                                         10:16.24    8   
     1) Amerson, Matthew 12             2) Dixon, Xavier 10               
     3) Walker, John 11                 4) Hawkins, Naszer 9              
  3 Lewisville  'A'                                    10:19.84    6   
     1) Campbell, Winston 10            2) McClurkin, Shyheim 11          
     3) Minninger, Koury 12             4) Peeler, James 10               
  4 Great Falls  'A'                                   10:29.40    4   
     1) Blakley, Brent 8                2) Jordan, Elijah 10              
     3) Rice, Aaron 9                   4) Noland, Jarrett 9              
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harmon, Alisha            12 McBee                    18.84   10   
  2 Williams, Shi'asia        10 Lamar                    19.08    8   
  3 Beauford, Brianna         11 Lamar                    19.46    6   
  4 Peterson, Te'Aira          9 Lamar                    20.37    4   
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wright, Dashonnell         9 McBee                    16.14   1  10   
  2 Gaston, Tony              12 Lewisville               16.55   1   7   
  2 Robinson, Norman          11 Lamar                    16.55   1   7   
  4 Wright, Paul               9 McBee                    17.05   2   4   
  5 McClurkin, Shyheim        11 Lewisville               18.51   2   2   
  6 Mack, Jerimiah             9 Lamar                    19.65   1   1   
  7 King, Tim                  9 Lamar                    19.96   2 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samuel, Jatisha            9 Lamar                    13.08   3  10   
  2 Wright, Tamera             9 Lamar                    13.13   3   8   
  3 Edwards, Carrie           11 Great Falls              13.30   2   6   
  4 Harmon, Dyneshia           9 McBee                    13.34   3   4   
  5 Green, Jordan             10 Lewisville               13.43   3   2   
  6 Fossett, Sierra           11 Lewisville               13.58   2   1   
  7 Lawson, Ty                10 C.A. Johnson             13.87   2 
  8 Fisher, Tylasia           10 Lewisville               14.02   2 
  9 Wright, Dikayla            8 McBee                    14.08   3 
 10 Brown, Kianna             11 Lewisville               14.11   3 
 11 Hill, Tasha                9 C.A. Johnson             14.18   1 
 11 Peterson, Te'Aira          9 Lamar                    14.18   2 
 13 Glover, Disenteria        12 C.A. Johnson             14.22   1 
 14 McKinstry, Janai          10 Great Falls              14.96   1 
 15 Felder, Tionna            10 C.A. Johnson             15.36   1 
 16 Herion, Shawanna          12 Lamar                    16.78   2 
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ceasar, Tre'vione         10 Lamar                    11.05   3  10   
  2 Robinson, Bernard         10 McBee                    11.30   3   8   
  3 Dargan, Kris              11 Lamar                    11.65   2   6   
  4 Brown, Jaquan             11 Lamar                    11.74   3   4   
  5 Wesley, Xavier            10 Lewisville               11.93   2   2   
  6 Wright, Dashonnell         9 McBee                    12.02   3   1   
  7 Wise, Willie              10 C.A. Johnson             12.14   1 
  8 White, Mario              11 Lamar                    12.55   3 
  9 Langford, Mitch           12 Lewisville               12.62   2 
 10 Heatley, Ahmir            11 C.A. Johnson             12.64   1 
 11 Ferguson, Kale             9 McBee                    12.81   3 
 12 Benson, Chad              10 Lewisville               13.37   2 
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisbon, Ashley            10 Lamar                  6:45.93   10   
  2 Nettles, Selena           10 Lamar                  7:23.24    8   
  3 Baker, Candice             9 Great Falls            7:32.00    6   
  4 Lovelace, Hailey          11 McBee                  7:57.00    4   
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hough, Moses              11 McBee                  5:19.30   10   
  2 DeJesus, Miguel           11 McBee                  5:19.78    8   
  3 Wyman, Zachary            11 Governor's S           5:32.11    6   
  4 Dixon, Xavier             10 Lamar                  5:59.98    4   
  5 Hall, Cory                 8 McBee                  6:09.55    2   
  6 Johnson, Richard           9 McBee                  6:39.90    1   
  7 Amerson, Matthew          12 Lamar                  7:06.24  
  8 Jordan, Elijah            10 Great Falls            7:17.24  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewisville  'A'                                       53.93   10   
     1) Harris, Quanteka 11             2) Fossett, Sierra 11             
     3) Green, Jordan 10                4) Brown, Kianna 11               
  2 Lamar  'A'                                            53.99    8   
     1) Williams, Shi'asia 10           2) Samuel, Jatisha 9              
     3) Herion, Shawanna 12             4) Peterson, Te'Aira 9            
  3 Great Falls  'A'                                      59.26    6   
     1) Pettit, Kayla 9                 2) Harris, Chloe 9                
     3) McKinstry, Janai 10             4) Baker, Candice 9               
  4 McBee  'A'                                          1:00.11    4   
     1) Wright, Dikayla 8               2) King, Jasmine 8                
     3) Wright, Diamond 8               4) Johnson, Candace 8             
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lamar  'A'                                            44.71   10   
     1) Lowery, Marquavius 11           2) White, Mario 11                
     3) Dargan, Kris 11                 4) Brown, Jaquan 11               
  2 Lewisville  'A'                                       47.74    8   
     1) Peeler, James 10                2) Wesley, Xavier 10              
     3) Langford, Mitch 12              4) Gaston, Tony 12                
  3 McBee  'A'                                            56.77    6   
     1) Wright, Tyrece 7                2) Hall, Cory 8                   
     3) Hoffman, Austin 12              4) Johnson, Richard 9             
 
Event 23  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Dataija            12 Lamar                  3:11.23   10   
  2 Harris, Chloe              9 Great Falls            3:12.52    8   
  3 Lovelace, Hailey          11 McBee                  3:25.49    6   
  4 Nettles, Selena           10 Lamar                  3:32.06    4   
  5 Johnson, Candace           8 McBee                  3:43.14    2   
  6 Wilson, Ronaysia          11 Lamar                  3:49.17    1   
  7 Murphy, McKenna            9 Lewisville             4:30.37  
 
Event 24  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DeJesus, Miguel           11 McBee                  2:18.08   10   
  2 Simpson, Joshua           12 Great Falls            2:22.49    8   
  3 Hough, Moses              11 McBee                  2:23.31    6   
  4 Wyman, Zachary            11 Governor's S           2:23.74    4   
  5 Bess, Austin              12 McBee                  2:31.58    2   
  6 Dixon, Xavier             10 Lamar                  2:37.90    1   
  7 Minninger, Koury          12 Lewisville             2:39.24  
  8 Campbell, Winston         10 Lewisville             2:43.91  
  9 Hawkins, Naszer            9 Lamar                  2:59.08  
 10 Hoffman, Austin           12 McBee                  3:03.14  
 11 Blakley, Brent             8 Great Falls            3:20.69  
 
Event 25  Girls 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Shi'asia        10 Lamar                  1:24.30   10   
  2 Foos, Natalie              9 Lewisville             1:25.40    8   
  3 Harmon, Alisha            12 McBee                  1:31.55    6   
  4 Streicher, Emily           9 Lewisville             1:34.08    4   
  5 Beauford, Brianna         11 Lamar                  1:45.99    2   
 
Event 26  Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robinson, Bernard         10 McBee                  1:00.46   2  10   
  2 Wright, Paul               9 McBee                  1:03.37   2   8   
  3 Gaston, Tony              12 Lewisville             1:05.34   2   6   
  4 Ferguson, Kale             9 McBee                  1:09.71   2   4   
  5 McClurkin, Shyheim        11 Lewisville             1:11.43   1   2   
  6 Laws, Christian           12 Lewisville             1:12.08   1   1   
  7 Mack, Jerimiah             9 Lamar                  1:14.87   2 
  8 King, Tim                  9 Lamar                  1:17.84   1 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wright, Tamera             9 Lamar                    27.08   3  10   
  2 Harmon, Dyneshia           9 McBee                    27.87   3   8   
  3 Samuel, Jatisha            9 Lamar                    28.02   3   6   
  4 Brown, Kianna             11 Lewisville               28.65   3   4   
  5 Peterson, Te'Aira          9 Lamar                    29.49   2   2   
  6 Hill, Tasha                9 C.A. Johnson             29.62   2   1   
  7 Wright, Dikayla            8 McBee                    30.33   2 
  8 Lawson, Ty                10 C.A. Johnson             31.62   2 
  9 Fisher, Tylasia           10 Lewisville               31.65   3 
 10 Glover, Disenteria        12 C.A. Johnson             33.14   2 
 11 Felder, Tionna            10 C.A. Johnson             33.96   2 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robinson, Bernard         10 McBee                    22.87   3  10   
  2 Brown, Jaquan             11 Lamar                    23.90   3   8   
  3 Wright, Ricardo            9 McBee                    23.93   3   6   
  4 Fair, Jordan              10 McBee                    24.12   3   4   
  5 Hill, Mike                 9 Lewisville               24.99   2   2   
  6 Wesley, Xavier            10 Lewisville               25.55   2   1   
  7 King, Tim                  9 Lamar                    26.02   2 
  8 Heatley, Ahmir            11 C.A. Johnson             26.52   2 
  9 Wise, Willie              10 C.A. Johnson             26.58   2 
 10 Rice, Aaron                9 Great Falls              27.46   1 
 11 Benson, Chad              10 Lewisville               28.08   1 
 12 Jordan, Elijah            10 Great Falls              28.93   1 
 13 Noland, Jarrett            9 Great Falls              30.62   1 
 14 Hall, John                 9 Great Falls              34.84   1 
 
Event 29  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lisbon, Ashley            10 Lamar                 15:00.08   10   
  2 Lovelace, Hailey          11 McBee                 19:32.52    8   
 
Event 30  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 DeJesus, Miguel           11 McBee                 12:21.52   10   
  2 Hall, Cory                 8 McBee                 13:38.20    8   
  3 Moses, Amadeus            10 McBee                 15:09.11    6   
  4 Johnson, Richard           9 McBee                 15:11.08    4   
  5 Amerson, Matthew          12 Lamar                 16:45.71    2   
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lamar  'A'                                          5:14.49   10   
     1) Thomas, Jessica 11              2) White, Dataija 12              
     3) Pauley, Ya' Shai 12             4) Nettles, Selena 10             
  2 Lewisville  'A'                                     5:20.84    8   
     1) Allen, Hailee 12                2) Brown, Kianna 11               
     3) Fisher, Tylasia 10              4) Foos, Natalie 9                
 
Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McBee  'A'                                          3:47.55   10   
     1) Robinson, Bernard 10            2) Bess, Austin 12                
     3) Wright, Paul 9                  4) Wright, Ricardo 9              
  2 Lewisville  'A'                                     4:11.24    8   
     1) Gaston, Tony 12                 2) Peeler, James 10               
     3) Langford, Mitch 12              4) Hill, Mike 9                   
  3 Lamar  'A'                                          4:12.65    6   
     1) Brown, Jaquan 11                2) Hawkins, Naszer 9              
     3) Baker, Josh 10                  4) McGrew, Trevon 11              
 
Event 33  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Carrie           11 Great Falls            1:05.40   2  10   
  2 Thomas, Jessica           11 Lamar                  1:10.14   1   8   
  3 Hill, Tasha                9 C.A. Johnson           1:10.87   2   6   
  4 Beshear, Narjai            9 C.A. Johnson           1:15.74   1   4   
  5 Harris, Quanteka          11 Lewisville             1:17.78   1   2   
  6 Johnson, Candace           8 McBee                  1:18.02   2   1   
  7 Pauley, Ya' Shai          12 Lamar                  1:21.11   1 
  8 White, Dataija            12 Lamar                  1:21.34   1 
  9 Glover, Disenteria        12 C.A. Johnson           1:21.49   2 
 10 Lawson, Ty                10 C.A. Johnson           1:23.78   2 
 
Event 34  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wright, Ricardo            9 McBee                    54.00   3  10   
  2 Bess, Austin              12 McBee                    56.92   3   8   
  3 Walker, John              11 Lamar                    58.58   3   6   
  4 Simpson, Joshua           12 Great Falls              58.81   2   4   
  5 McGrew, Trevon            11 Lamar                    59.74   1   2   
  6 Heatley, Ahmir            11 C.A. Johnson           1:02.17   2   1   
  7 Rice, Aaron                9 Great Falls            1:02.24   1 
  8 Simpson, Hakeem           11 Great Falls            1:03.55   1 
  9 Peeler, James             10 Lewisville             1:03.74   3 
 10 Wise, Willie              10 C.A. Johnson           1:04.68   2 
 11 Hall, John                 9 Great Falls            1:05.21   1 
 12 Williamson, Corey          9 Lewisville             1:08.62   1 
 13 Wright, Tyrece             7 McBee                  1:09.78   2 
 14 Lee, Devin                11 Lamar                  1:13.43   1 
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Lamar                      191        2) McBee                     101   
    3) Lewisville                  58        4) Great Falls                56   
    5) C.A. Johnson                15        6) Governor's School           8   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) McBee                      229        2) Lamar                     117   
    3) Lewisville                  52        4) Great Falls                42   
    5) C.A. Johnson                27        6) Governor's School          10