Licensed to Network Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 02:57 PM
                  2013 Tri-Cities Championshjips - 3/20/2013                   
                          Dobyns-Bennett High School                           
                                 Kingsport, TN                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Gudger, Samantha             Tennessee Hi           5-02.00   10   
  2 Pickwell, Sabrina            Dobyns Benne           5-00.00    8   
  3 Cassidy, Bree                Volunteer Hi           4-06.00    6   
  4 Hayes, Heather               Daniel Boone           4-02.00    4   
 -- Trinchera, Madison           Daniel Boone                NH  
 -- Morton, Keeley               Tennessee Hi                NH  
 
Event 2  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Connor             Dobyns Benne           6-02.00  
  2 Phillips, Jared              Daniel Boone           5-10.00  
  3 Sokol, Jeremiah              Dobyns Benne          J5-10.00  
  3 Jones, Dj                    Dobyns Benne          J5-10.00  
  5 Stumpf, Christian            Daniel Boone           5-08.00  
  6 Scott, Kraemer               Dobyns Benne          J5-08.00  
  7 Aples, Mark                  Science Hill          J5-08.00  
 -- Gardner, Austin              Science Hill                NH  
 
Event 3  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Beamer, Madison              Science Hill           8-00.00  
  2 Perkins, Madison             Dobyns Benne           7-06.00  
  2 Nova, Alexis                 Science Hill           7-06.00  
  2 Almeria, Jamie               Dobyns Benne           7-06.00  
  2 Howe, Abby                   Daniel Boone           7-06.00  
  6 Payne, Austin                Dobyns Benne           7-00.00  
  7 Rollins, Harriet             Science Hill           6-06.00  
  8 Baker, Sophia                Dobyns Benne           6-00.00  
 -- Rush, Mary Kate              University S                NH  
 
Event 4  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wade, Devon                  University S          12-00.00  
  2 Laughlin, Jacob              Science Hill           9-06.00  
  3 Torbett, Taylor              Science Hill           9-00.00  
  4 Edwards, Austin              Science Hill           7-00.00  
 -- Smith, Jarod                 University S                NH  
 
Event 5  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Jaleessa            Science Hill          15-07.00  
  2 Gudger, Samantha             Tennessee Hi          15-06.50  
  3 Morrisette, Sasha            Dobyns Benne          15-02.00  
  4 Armstrong, Emily             Volunteer Hi          14-09.00  
  5 Reed, Stacey                 Science Hill          14-00.50  
  6 Chin, Sasha                  Science Hill          14-00.00  
  7 Moore, Keaton                Tennessee Hi          13-10.00  
  8 Jemes, Toya                  Tennessee Hi          13-06.50  
  9 Jarvis, Ashley               Volunteer Hi          12-10.00  
 10 Shuler, Laken                Tennessee Hi          12-09.00  
 11 Herbert, Savannah            Volunteer Hi          12-08.00  
 12 Morton, Kassidy              Tennessee Hi          12-03.50  
 12 Price, Julia                 Science Hill          12-03.50  
 14 Sain, Carolyn                Daniel Boone          12-03.00  
 15 Breeding, Maddy              Science Hill          12-01.50  
 16 Everhart, Hannah             Daniel Boone          11-11.00  
 17 Salyer, Meagan               Volunteer Hi          10-09.00  
 18 Mcmurray, Hope               Volunteer Hi          10-05.00  
 -- Presnell, Emily              Volunteer Hi                ND  
 
Event 6  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Boone, Hunter                Science Hill          20-11.50  
  2 Foreman, Malik               Dobyns Benne          20-11.00  
  3 Jones, Dj                    Dobyns Benne          20-04.75  
  4 Scott, Kraemer               Dobyns Benne          20-03.50  
  5 Webster, Albert Tre          Science Hill          20-00.50  
  6 Cradic, Kirk                 Volunteer Hi          19-11.00  
  7 Dunn, Alijah                 Dobyns Benne          19-01.50  
  8 Wade, Devon                  University S          18-10.75  
  9 McCracken, Zack              Daniel Boone          18-04.00  
 10 Phillips, Jared              Daniel Boone          18-02.50  
 11 Foote, Jonathan              Tennessee Hi          18-00.00  
 12 Sutton, Charles Trey         Science Hill          17-09.00  
 13 Jeffers, Jordan              Dobyns Benne          17-08.00  
 14 Ernst, A                     Dobyns Benne          17-07.00  
 15 Franklin, Devon              Dobyns Benne          17-03.00  
 16 Wilson, Ashton               Daniel Boone          17-02.00  
 17 Beagle, Will                 Daniel Boone          17-01.50  
 18 Jackson, Zach                Tennessee Hi          17-00.00  
 18 Wekeybinen, A                Dobyns Benne          17-00.00  
 20 Ruff, Caleb                  Daniel Boone          16-07.00  
 21 Herron, Tyler                Volunteer Hi          16-04.00  
 22 Halim, Khiry                 Science Hill          16-02.50  
 23 Hinton, Braydon              Dobyns Benne          16-00.00  
 24 Daggs, Dante                 Tennessee Hi          15-05.00  
 25 Mitchell, Adam               Tennessee Hi          13-07.50  
 
Event 7  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Watkins, Adriana             Dobyns Benne          37-03.25   10   
  2 Reed, Stacey                 Science Hill          34-03.50    8   
  3 Jemes, Toya                  Tennessee Hi          33-10.50    6   
  4 Gillispie, Eliza             University S          31-00.00    4   
  5 Price, Julia                 Science Hill          29-09.00    2   
  6 Sain, Carolyn                Daniel Boone          27-06.50    1   
 -- Kennedy, Jaleessa            Science Hill                ND  
 
Event 8  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Boone, Hunter                Science Hill          44-00.00  
  2 McCracken, Zack              Daniel Boone          41-06.50  
  3 Scott, Kraemer               Dobyns Benne          40-09.50  
  4 Dunn, Alijah                 Dobyns Benne          39-09.75  
  5 Aples, Mark                  Science Hill          37-06.25  
  6 Sutton, Charles Trey         Science Hill          35-04.00  
  7 Merriken, David              Daniel Boone          34-11.00  
  8 Beagle, Will                 Daniel Boone          32-01.00  
 -- Hicks, Roan                  Daniel Boone                ND  
 -- Foote, Jonathan              Tennessee Hi                ND  
 
Event 9  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Ashlee             Tennessee Hi             98-02  
  2 Robinette, Siera             Volunteer Hi             93-08  
  3 Bennett, Amanda              Science Hill             92-03  
  4 Tranbarger, Tia              Dobyns Benne             87-04  
  5 Crain, Alora                 Daniel Boone             84-05  
  6 Troutman, Kim                Dobyns Benne             77-01  
  7 Arwood, Rebecca              Daniel Boone             74-09  
  8 White, Kaesha                Science Hill             73-08  
  9 Nova, Alexis                 Science Hill             71-09  
 10 Mitchell, Sydney             Tennessee Hi             71-02  
 11 Nutter, Mandy                Dobyns Benne             69-03  
 12 Jeansonne, Noel              Dobyns Benne             68-02  
 13 Sim, Kailia                  Volunteer Hi             60-05  
 14 Dykes, Kayla                 Volunteer Hi             56-00  
 15 Sorrow, Katie                Daniel Boone             55-06  
 16 Thacker, Ali                 Volunteer Hi             51-02  
 
Event 10  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Grant, Justin                Science Hill            129-03  
  2 Way, Issac                   Dobyns Benne            116-11  
  3 Ahmed, Brandon               Tennessee Hi            108-08  
  4 Scism, Ethan                 Volunteer Hi            105-07  
  5 Hardin, Ben                  Tri-Cites Christ        101-07  
  6 Gibson, Bryce                Tennessee Hi            100-03  
  7 Buck, Brandon                Science Hill             99-03  
  8 Oliver, Hunter               Science Hill             97-06  
  9 Butcher, Garrett             Science Hill             95-09  
 10 Spaulding, Nathan            Science Hill             94-07  
 11 Gadson, Paul                 Dobyns Benne             94-02  
 12 Sokol, Jeremiah              Dobyns Benne             93-08  
 13 Royston, Chase               Daniel Boone             91-10  
 14 Rouse, Eric                  Tennessee Hi             90-07  
 15 Foster, Ben                  Dobyns Benne             81-00  
 16 Pate, Brandon                Daniel Boone             77-10  
 17 Buck, Elijah                 Daniel Boone             74-04  
 18 Estes, Parker                Volunteer Hi             65-00  
 19 Castleman, Seth              Daniel Boone             63-10  
 20 Ford, Dalton                 Daniel Boone             63-09  
 21 Brumit, Josh                 Daniel Boone             62-08  
 22 Lewis, Noah                  Daniel Boone             61-09  
 23 Langan, Reece                Daniel Boone             60-02  
 
Event 11  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mitchell, Ashlee             Tennessee Hi          34-10.00  
  2 Kennedy, Jaleessa            Science Hill          32-06.50  
  3 Snyder, Jenny                Daniel Boone          29-10.00  
  4 Arwood, Rebecca              Daniel Boone          29-05.00  
  5 Tranbarger, Tia              Dobyns Benne          28-07.50  
  6 Crain, Alora                 Daniel Boone          26-10.00  
  7 White, Kaesha                Science Hill          26-06.50  
  8 Morrisette, Sasha            Dobyns Benne          26-04.50  
  9 Nova, Alexis                 Science Hill          26-04.00  
 10 Robinette, Siera             Volunteer Hi          26-00.00  
 11 Bennett, Amanda              Science Hill          24-02.00  
 12 Lawson, A                    Dobyns Benne          23-01.50  
 13 Sim, Kailia                  Volunteer Hi          22-08.00  
 14 Sorrow, Katie                Daniel Boone          20-11.00  
 15 Thacker, Ali                 Volunteer Hi          20-05.00  
 16 Nelson, A                    Dobyns Benne          19-00.50  
 17 Dykes, Kayla                 Volunteer Hi          18-05.00  
 18 Salyer, Meagan               Volunteer Hi          18-00.50  
 19 Tipton, X                    Dobyns Benne          18-00.00  
 
Event 12  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Edwards, Thomas              Dobyns Benne          42-04.00  
  2 Grant, Justin                Science Hill          41-02.00  
  3 Scism, Ethan                 Volunteer Hi          40-07.50  
  4 Pate, Brandon                Daniel Boone          40-02.00  
  5 Gibson, Bryce                Tennessee Hi          39-11.00  
  6 Wiseman, Jacob               Dobyns Benne          39-09.50  
  7 Sensabaugh, Nick             Dobyns Benne          39-07.00  
  8 Ketron, Colton               Dobyns Benne          38-03.50  
  9 Trammell, Tra                Dobyns Benne          35-01.50  
 10 Buck, Brandon                Science Hill          34-09.50  
 11 Satterwhite, Alonzo          Tennessee Hi          32-10.00  
 12 Foster, Ben                  Dobyns Benne          32-01.00  
 13 Butcher, Garrett             Science Hill          31-10.50  
 14 Hardin, Ben                  Tri-Cites Christ      31-10.00  
 15 Langan, Reece                Daniel Boone          31-05.00  
 16 Oliver, Hunter               Science Hill          31-01.50  
 17 Spaulding, Nathan            Science Hill          30-08.00  
 18 Ahmed, Brandon               Tennessee Hi          30-03.50  
 19 Castleman, Seth              Daniel Boone          28-10.00  
 20 Lewis, Noah                  Daniel Boone          28-07.00  
 21 Johnson, Robbie              University S          27-10.00  
 22 Estes, Parker                Volunteer Hi          25-08.00  
 23 Royston, Chase               Daniel Boone          25-03.00  
 24 Buck, Elijah                 Daniel Boone          24-08.50  
 25 Ford, Dalton                 Daniel Boone          24-07.00  
 26 Brumit, Josh                 Daniel Boone          23-02.00  
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Watkins, Adriana             Dobyns Benne             16.17   1  10   
  2 Gudger, Samantha             Tennessee Hi             16.41   1   8   
  3 Pickwell, Sabrina            Dobyns Benne             18.14   1   6   
  4 Hubert, Hannah               Science Hill             19.19   1   4   
  5 Presnell, Emily              Volunteer Hi             19.54   1   2   
  6 Ellis, Melody                Dobyns Benne             20.31   2   1   
  7 Wilkins, Parker              Dobyns Benne             20.32   2 
  8 Shuler, Laken                Tennessee Hi             20.52   1 
  9 Manley, Edina                Daniel Boone             21.94   2 
 10 Bailey, Elizabeth            Science Hill             22.62   2 
 11 Roberts, Tashina             Daniel Boone             22.63   2 
 -- Wilson, Allison              Volunteer Hi               DNF   1 
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Barton, Sam                  Volunteer Hi             15.01   10   
  2 Merriken, David              Daniel Boone             16.41    8   
  3 Sokol, Jeremiah              Dobyns Benne             16.57    6   
  4 Pencarinha, Thomas           Dobyns Benne             17.42    4   
  5 Mitchell, Adam               Tennessee Hi             17.46    2   
  6 Ruff, Caleb                  Daniel Boone             18.89    1   
  7 Saylor, John                 Daniel Boone             19.59  
  8 Patel, Cheril                Volunteer Hi             19.84  
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Ashlee             Tennessee Hi             12.72   1 
  2 Brown, Aaliyah               Science Hill             13.36   4 
  3 Gillispie, Eliza             University S             13.47   4 
  4 Berliln, Alexis              Volunteer Hi             13.55   1 
  5 Brown, Jasmine               Science Hill             13.67   1 
  6 Kreiss, Danae                Tennessee Hi             13.71   1 
  7 Gibson, Kayle                Volunteer Hi             13.76   2 
  8 Arzu, Lauryn                 Tennessee Hi             13.98   2 
  9 Morton, Kassidy              Tennessee Hi             14.03   2 
 10 Sutton, Ariella              Volunteer Hi             14.12   1 
 11 Black, Kayla                 Science Hill             14.22   1 
 12 Moore, Keaton                Tennessee Hi             14.23   2 
 13 Ramsey, Shelby               Daniel Boone             14.26   1 
 14 Woodlief, April              Tennessee Hi             14.27   2 
 15 Chin, Sasha                  Science Hill             14.35   4 
 16 Leonard, Caroline            Tennessee Hi             14.47   2 
 17 Fullen, Makayela             Dobyns Benne             14.68   4 
 18 Herbert, Savannah            Volunteer Hi             14.72   2 
 19 Stokley, Daria               Dobyns Benne             14.83   4 
 20 Salyer, Meagan               Volunteer Hi             15.13   3 
 21 Fullen, Mekenzie             Dobyns Benne             15.14   3 
 22 Mcmurray, Hope               Volunteer Hi             15.22   3 
 23 Neeley, Alexandria           Daniel Boone             15.61   3 
 24 White, Makayla               Daniel Boone             16.26   3 
 25 Jennings, Maggie             Volunteer Hi             16.43   3 
 26 Tipton, Katelyn              Volunteer Hi             16.48   3 
 27 O'Quinn, Monica              Daniel Boone             16.63   4 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Foreman, Malik               Dobyns Benne             10.82   1 
  2 Carpenter, Maliek            Volunteer Hi             11.30   1 
  3 Barger, Seth                 Dobyns Benne             11.45   1 
  4 Brooks, Chris                Tennessee Hi             11.57   1 
  5 Carr, Steven                 Daniel Boone             11.86   1 
  6 Bassham, Jaelan              Science Hill             11.92   1 
  7 Delaney, Treyvond            Tennessee Hi             11.92   2 
  8 Daggs, Dante                 Tennessee Hi             11.95   2 
  9 Saylor, John                 Daniel Boone             12.20   3 
 10 Merriken, David              Daniel Boone             12.31   2 
 11 Scott, Oryen                 Science Hill             12.32   4 
 12 Ketron, Colton               Dobyns Benne             12.33   2 
 13 Bunche, Zach                 Tennessee Hi             12.41   2 
 14 Parvin, Trevor               Daniel Boone             12.44   1 
 15 Delaney, Tim                 Science Hill             12.47   2 
 16 Franklin, Devon              Dobyns Benne             12.56   4 
 17 Brown, Orville               Science Hill             12.70   4 
 18 Myers, Andrew                Daniel Boone             12.74   2 
 19 Rodriguez, Ramiro            University S             12.74   4 
 20 Kenkel, Dylan                Volunteer Hi             12.75   3 
 21 Williams, Evan               Tennessee Hi             12.89   3 
 22 Williams, Marquise           Volunteer Hi             13.00   3 
 23 Beagle, Will                 Daniel Boone             13.01   3 
 24 Rouse, Eric                  Tennessee Hi             13.06   2 
 24 Herron, Tyler                Volunteer Hi             13.06   3 
 26 Brown, Roy                   Dobyns Benne             13.11   3 
 27 Hinton, Braydon              Dobyns Benne             13.23   4 
 28 Jeffers, Jordan              Dobyns Benne             13.39   4 
 29 Hicks, Roan                  Daniel Boone             13.76   3 
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dobyns Bennett High School  'A'                       51.61   10   
  2 Volunteer High School  'A'                            53.73    8   
     1) Armstrong, Emily                2) Berliln, Alexis                
     3) Cassidy, Bree                   4) Sutton, Ariella                
  3 Science Hill High School  'A'                         53.85    6   
     1) Brown, Aaliyah                  2) Black, Kayla                   
     3) Brown, Jasmine                  4) Chin, Sasha                    
  4 Tennessee High School  'A'                            53.96    4   
  5 Tennessee High School  'B'                            54.65    2   
  6 Daniel Boone High School  'A'                         57.35    1   
     1) Hayes, Heather                  2) Million, Cassie                
     3) Qualls, Lora                    4) Ramsey, Shelby                 
  7 University School of Johnson C  'A'                   57.65  
     1) Burleson, Rebecca               2) Carr, Jurnee                   
     3) Gillispie, Eliza                4) Owen, Grace                    
  8 Daniel Boone High School  'B'                         59.07  
     1) Howe, Abby                      2) Million, Courtney              
     3) Sain, Carolyn                   4) Sessis, Erika                  
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Tennessee High School  'A'                            45.37   1  10   
  2 Daniel Boone High School  'A'                         47.60   1   8   
     1) Carr, Steven                    2) Clifford, Joshua               
     3) Parvin, Trevor                  4) Wilson, Ashton                 
  3 Tennessee High School  'B'                            48.08   2   6   
  4 Daniel Boone High School  'B'                         50.56   2   4   
     1) McCracken, Zack                 2) Myers, Andrew                  
     3) Phillips, Jared                 4) Saylor, John                   
 -- University School of Johnson C  'A'                     DNF   1 
     1) Rodriguez, Ramiro               2) Stalvey, Michael               
     3) Wade, Wilson                    4) Hilbert, Seth                  
 -- Volunteer High School  'A'                              DNF   1 
     1) Barton, Sam                     2) Cradic, Kirk                   
     3) McNeill, Perry                  4) Carpenter, Maliek              
 -- Science Hill High School  'A'                           DNF   1 
     1) Lundberg, Alex                  2) Scott, Oryen                   
     3) Bassham, Jaelan                 4) Webster, Albert Tre            
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Emily              Sullivan Cen           5:17.73  
  2 Foster, Molly                Science Hill           5:21.52  
  3 Mccoy, Martha                Science Hill           5:35.96  
  4 Fickley, Sarah               Science Hill           5:37.86  
  5 Carrier, Macy                Tennessee Hi           5:53.11  
  6 Cutshall, Hannah             Dobyns Benne           6:03.21  
  7 Cooper, Anna                 Tennessee Hi           6:07.09  
  8 Cahill, Samantha             Dobyns Benne           6:16.41  
  9 Loyd, Grayson                Daniel Boone           6:17.98  
 10 Rice, Taylor                 University S           6:32.24  
 11 Russell, Bethany             Tennessee Hi           6:34.57  
 12 Graham, Bailey               Daniel Boone           6:41.34  
 13 Elliott, Alisha              University S           6:42.50  
 14 wolf, jullian                Volunteer Hi           6:44.54  
 15 Russell, Victoria            Tennessee Hi           6:55.59  
 16 Brown, Zoe                   Tennessee Hi           7:13.09  
 17 Johnson, Tabitha             Volunteer Hi           7:14.39  
 18 Whiting, Kaylie              Daniel Boone           7:29.66  
 19 Hodan, Kayla                 Daniel Boone           7:31.14  
 20 Sawyer, Desiree              Daniel Boone           7:42.13  
 21 Cantrell, Cassidy            Volunteer Hi           7:44.43  
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Borghetti-Metz, Haydn        Volunteer Hi           4:45.49   1 
  2 Whitehead, Chad              Daniel Boone           4:45.78   1 
  3 Garst, James                 Daniel Boone           4:53.51   1 
  4 Frye, Austin                 Dobyns Benne           4:54.35   1 
  5 Foehringer, Chris            Dobyns Benne           4:54.47   1 
  6 Tongco, Bradley              Science Hill           4:54.59   1 
  7 Perry, Gabe                  University S           4:58.87   1 
  8 Becker, Ryan                 Science Hill           5:00.34   2 
  9 Charles, Noah                Science Hill           5:01.68   2 
 10 Huvane, Evan                 Tennessee Hi           5:02.25   1 
 11 Cutshall, Jacob              Daniel Boone           5:04.97   1 
 12 Kendall, Drew                Dobyns Benne           5:08.67   1 
 13 McCarty, Sean                Tennessee Hi           5:12.43   1 
 14 Bronstetter, Mitch           Daniel Boone           5:12.81   1 
 15 Birkitt, Ben                 Tennessee Hi           5:13.32   1 
 16 Lewis, Alex                  Daniel Boone           5:13.90   1 
 17 Able, A.C.                   Tennessee Hi           5:15.28   2 
 18 Carter, Levi                 University S           5:18.47   1 
 19 Mills, Gibson                Dobyns Benne           5:19.65   2 
 20 Carnell, Ian                 Tennessee Hi           5:20.92   2 
 21 Johnson, Keenan              Tennessee Hi           5:23.77   2 
 22 Simmons, Hayden              University S           5:24.25   1 
 23 Edwards, Troy                Volunteer Hi           5:24.50   2 
 24 Russell, David               Tennessee Hi           5:38.76   2 
 25 Garst, Jacob                 Daniel Boone           5:41.27   2 
 26 Dykes, Issac                 Volunteer Hi           5:57.41   2 
 27 Bronstetter, Nick            Daniel Boone           5:58.12   2 
 28 Adams, John                  Tennessee Hi           6:03.61   2 
 29 Gage, Max                    Tennessee Hi           6:03.91   2 
 30 Ihrig, Harriso               Dobyns Benne           6:05.53   2 
 31 Williams, Josh               Dobyns Benne           6:06.77   2 
 32 Dykes, Brenden               Dobyns Benne           6:09.39   2 
 33 Stone, Evan                  Dobyns Benne           6:10.19   2 
 34 Hurd, Chase                  Daniel Boone           6:47.85   2 
 
Event 21  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bright, Mercedes             Dobyns Benne           1:01.27   1 
  2 Stroud, Shannon              Dobyns Benne           1:03.19   1 
  3 Woods, Mikaela               Dobyns Benne           1:04.45   1 
  4 Gregory, Abigail             Volunteer Hi           1:05.62   1 
  5 Stone, Erica                 Dobyns Benne           1:06.23   2 
  6 Jarvis, Ashley               Volunteer Hi           1:06.40   2 
  7 Owen, Grace                  University S           1:06.85   2 
  8 Moody, Micayla               Science Hill           1:07.85   1 
  9 Fullen, Makayela             Dobyns Benne           1:07.99   2 
 10 True, Abby                   Science Hill           1:08.59   3 
 11 Augsburger, Olivia           University S           1:09.04   1 
 12 Cassidy, Bree                Volunteer Hi           1:09.05   1 
 13 Everhart, Hannah             Daniel Boone           1:09.08   1 
 14 Arzu, Lauryn                 Tennessee Hi           1:09.81   2 
 15 Jemes, Toya                  Tennessee Hi           1:14.57   2 
 16 Bain, Latisha                Science Hill           1:15.49   3 
 17 Brooks, Courtney             Tennessee Hi           1:15.81   2 
 18 Smith, Abby                  Dobyns Benne           1:16.82   3 
 19 Porter, Shaire               Dobyns Benne           1:34.66   3 
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Foote, Jonathan              Tennessee Hi             51.34   1 
  2 Wilson, Ashton               Daniel Boone             52.59   1 
  3 Brown, Sammy                 Dobyns Benne             53.40   1 
  4 Hilbert, Seth                University S             53.74   4 
  5 Owenby, Tyler                Dobyns Benne             54.74   1 
  6 Lam, Fred                    Science Hill             54.86   1 
  7 Clifford, Joshua             Daniel Boone             55.72   2 
  8 Rollins, Sterling            Science Hill             56.64   4 
  9 Williams, Marquise           Volunteer Hi             56.95   2 
 10 Spitznas, Jonathan           Science Hill             58.58   3 
 11 Davenport, Connor            Daniel Boone             59.19   2 
 12 Gerardy, Coby                Science Hill             59.23   3 
 13 Wade, Wilson                 University S             59.35   4 
 14 Street, Seth                 Daniel Boone           1:00.22   3 
 15 Rodriguez, Ramiro            University S           1:00.40   4 
 16 Shackleford, Trey            Tennessee Hi           1:01.23   4 
 17 Morse, Zach                  Tennessee Hi           1:02.50   3 
 18 Kennedy, Jacob               Tennessee Hi           1:04.13   3 
 19 Jackson, Zach                Tennessee Hi           1:04.46   2 
 20 Smith, Chad                  Tennessee Hi           1:04.75   3 
 21 Warner, Savaughn             Daniel Boone           1:05.27   3 
 22 Kenkel, Dylan                Volunteer Hi           1:06.95   2 
 23 Wilson, Hunter               Volunteer Hi           1:19.45   3 
 
Event 23  Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Emily              Sullivan Cen           2:25.94   1 
  2 Foster, Molly                Science Hill           2:31.84   1 
  3 Smith, Molly                 Dobyns Benne           2:33.03   1 
  4 Mccoy, Martha                Science Hill           2:35.18   1 
  5 Fickley, Sarah               Science Hill           2:39.74   1 
  6 South, Briana                Dobyns Benne           2:41.24   1 
  7 Cooper, Anna                 Tennessee Hi           2:45.92   1 
  8 Loyd, Grayson                Daniel Boone           2:47.46   1 
  9 Gregory, Abigail             Volunteer Hi           2:48.45   1 
 10 Rice, Taylor                 University S           2:58.53   2 
 11 wolf, jullian                Volunteer Hi           3:00.75   2 
 12 Jones, Haley                 Daniel Boone           3:02.86   2 
 13 Elliott, Alisha              University S           3:08.76   2 
 14 Rider, Abigail               Volunteer Hi           3:08.89   1 
 15 Howard, Sierra               Tennessee Hi           3:09.51   1 
 16 Russell, Victoria            Tennessee Hi           3:13.06   1 
 17 Brown, Zoe                   Tennessee Hi           3:14.55   1 
 18 Johnson, Tabitha             Volunteer Hi           3:23.31   2 
 19 Whiting, Kaylie              Daniel Boone           3:29.84   2 
 20 Scheurer, Hannah             Daniel Boone           3:30.33   2 
 21 Hodan, Kayla                 Daniel Boone           3:30.50   2 
 22 Cantrell, Cassidy            Volunteer Hi           3:30.53   2 
 23 Johnson, Mckenna             Volunteer Hi           3:31.18   2 
 24 Sawyer, Desiree              Daniel Boone           3:33.63   2 
 25 McClintic, Meredith          Tennessee Hi           3:53.38   1 
 
Event 24  Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ailshie, Bryce               Dobyns Benne           2:02.98   1 
  2 Roth, Jordan                 Daniel Boone           2:03.64   1 
  3 Farmer, Ayden                Dobyns Benne           2:08.56   1 
  4 Perry, Gabe                  University S           2:12.54   1 
  5 Whitehead, Chad              Daniel Boone           2:12.75   1 
  6 Routh, Josh                  Daniel Boone           2:16.14   1 
  7 Hilbert, Seth                University S           2:17.48   1 
  8 Smith, Tanner                University S           2:18.12   1 
  9 Charles, Noah                Science Hill           2:20.01   2 
 10 Parr, Keaton                 Science Hill           2:20.84   2 
 11 Edwards, Troy                Volunteer Hi           2:20.89   1 
 12 Cutshall, Jacob              Daniel Boone           2:23.32   1 
 13 Carter, Levi                 University S           2:23.92   2 
 14 Rollins, Sterling            Science Hill           2:25.10   1 
 15 Bronstetter, Mitch           Daniel Boone           2:25.60   1 
 16 Johnson, Keenan              Tennessee Hi           2:25.60   2 
 17 Langan, Bryan                Daniel Boone           2:25.75   2 
 18 Able, A.C.                   Tennessee Hi           2:26.11   1 
 19 Carnell, Ian                 Tennessee Hi           2:30.29   1 
 20 Simmons, Hayden              University S           2:30.83   2 
 21 Spiker, Cj                   Volunteer Hi           2:34.76   2 
 22 Moore, Austin                Volunteer Hi           2:37.62   1 
 23 Roth, Nick                   Daniel Boone           2:43.06   2 
 24 Dykes, Issac                 Volunteer Hi           2:50.32   2 
 25 Bronstetter, Nick            Daniel Boone           2:52.36   2 
 26 Adams, John                  Tennessee Hi           2:55.93   2 
 27 Gage, Max                    Tennessee Hi           3:00.30   2 
 28 Hurd, Chase                  Daniel Boone           3:00.67   2 
 29 Wilson, Hunter               Volunteer Hi           3:33.53   2 
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Watkins, Adriana             Dobyns Benne             49.00   1 
  2 Gudger, Samantha             Tennessee Hi             49.93   1 
  3 Hirst, Savannah              Science Hill             53.22   1 
  4 Hubert, Hannah               Science Hill             56.45   1 
  5 Shuler, Laken                Tennessee Hi             57.70   1 
  6 Ford, Emma                   Science Hill             59.01   2 
  7 Sain, Carolyn                Daniel Boone           1:00.04   1 
  8 Roberts, Tashina             Daniel Boone           1:11.41   2 
 
Event 26  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Barton, Sam                  Volunteer Hi             41.78   1 
  2 Sokol, Jeremiah              Dobyns Benne             44.53   1 
  3 Merriken, David              Daniel Boone             46.49   1 
  4 Pencarinha, Thomas           Dobyns Benne             47.21   2 
  5 Mitchell, Adam               Tennessee Hi             47.73   1 
  6 Ruff, Caleb                  Daniel Boone             47.79   1 
  7 Patel, Cheril                Volunteer Hi             47.90   2 
  8 Fain, Tyler                  Dobyns Benne             48.15   1 
  9 Hicks, Roan                  Daniel Boone             57.78   2 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brown, Jasmine               Science Hill             28.82   1 
  2 Berliln, Alexis              Volunteer Hi             28.87   1 
  3 Story, K Monique             Science Hill             29.29   4 
  4 Gibson, Kayle                Volunteer Hi             29.38   1 
  5 Sutton, Ariella              Volunteer Hi             29.50   1 
  6 Moore, Keaton                Tennessee Hi             30.01   1 
  7 Arzu, Lauryn                 Tennessee Hi             30.22   1 
  8 Peterson, Katie              Science Hill             30.37   4 
  9 Million, Cassie              Daniel Boone             30.51   1 
 10 Hayes, Heather               Daniel Boone             30.89   2 
 11 Leonard, Caroline            Tennessee Hi             31.09   2 
 12 Short, Arabia                Science Hill             31.09   1 
 13 Qualls, Lora                 Daniel Boone             31.32   2 
 14 Howe, Abby                   Daniel Boone             31.64   2 
 15 Carr, Jurnee                 University S             31.69   4 
 16 Herbert, Savannah            Volunteer Hi             31.90   2 
 17 Mcmurray, Hope               Volunteer Hi             32.65   3 
 18 Salyer, Meagan               Volunteer Hi             33.08   3 
 19 Neeley, Alexandria           Daniel Boone             33.82   3 
 20 Jennings, Maggie             Volunteer Hi             36.07   3 
 21 Tipton, Katelyn              Volunteer Hi             37.53   3 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carpenter, Maliek            Volunteer Hi             23.91   1 
  2 Carr, Steven                 Daniel Boone             24.31   2 
  3 Daggs, Dante                 Tennessee Hi             24.49   2 
  4 Stalvey, Michael             University S             25.08   3 
  5 McNeill, Perry               Volunteer Hi             25.12   1 
  6 Torbett, Taylor              Science Hill             25.48   4 
  7 Saylor, John                 Daniel Boone             25.59   2 
  8 Parvin, Trevor               Daniel Boone             25.79   2 
  9 Myers, Andrew                Daniel Boone             26.23   3 
 10 Shackleford, Trey            Tennessee Hi             26.41   3 
 11 Rodriguez, Ramiro            University S             26.50   4 
 12 Kenkel, Dylan                Volunteer Hi             26.53   2 
 13 Brown, Orville               Science Hill             26.57   3 
 14 Rouse, Eric                  Tennessee Hi             26.99   3 
 15 Street, Seth                 Daniel Boone             27.12   3 
 16 Williams, Marquise           Volunteer Hi             27.19   1 
 17 Williams, Evan               Tennessee Hi             27.22   3 
 18 Smith, Chad                  Tennessee Hi             28.33   4 
 19 Carico, James                Daniel Boone             31.26   3 
 
Event 29  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Emily              Sullivan Cen          10:59.84   10   
  2 Carrier, Macy                Tennessee Hi          12:17.53    8   
  3 Cutshall, Hannah             Dobyns Benne          12:30.20    6   
  4 Devos, Alicia                Science Hill          12:38.24    4   
  5 Huvane, Natalie              Tennessee Hi          13:01.20    2   
  6 Simpson, Katie               Science Hill          13:22.92    1   
  7 Russell, Bethany             Tennessee Hi          13:38.71  
  8 Graham, Bailey               Daniel Boone          13:44.05  
  9 Biggs, Anna Katherine        Dobyns Benne          13:52.06  
 10 Nagy, Emily                  Science Hill          14:02.22  
 11 Howard, Sierra               Tennessee Hi          14:47.08  
 12 Rider, Abigail               Volunteer Hi          14:47.38  
 13 Hazlett, Ashley              Dobyns Benne          15:38.48  
 
Event 30  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Garst, James                 Daniel Boone          10:12.54   10   
  2 Bowman, Roderick             Daniel Boone          10:15.71    8   
  3 Borghetti-Metz, Haydn        Volunteer Hi          10:19.01    6   
  4 Frye, Austin                 Dobyns Benne          10:20.02    4   
  5 Roth, Jordan                 Daniel Boone          10:27.52    2   
  6 Huvane, Evan                 Tennessee Hi          10:38.00    1   
  7 Routh, Josh                  Daniel Boone          10:39.39  
  8 McCarty, Sean                Tennessee Hi          10:53.90  
  9 Lewis, Alex                  Daniel Boone          11:21.30  
 10 Smith, Tanner                University S          11:24.56  
 11 Garst, Jacob                 Daniel Boone          11:36.61  
 12 Roth, Nick                   Daniel Boone          11:42.44  
 13 Simpson, Josh                Science Hill          11:45.03  
 14 Becker, Adam                 Science Hill          12:11.67  
 15 Spiker, Cj                   Volunteer Hi          12:26.42  
 16 Lin, Eric                    Dobyns Benne          12:29.36  
 17 Amstutz, Drew                Science Hill          12:32.66  
 18 Moore, Austin                Volunteer Hi          12:37.77  
 19 Edmonds, Nathan              Dobyns Benne          14:19.23  
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dobyns Bennett High School  'A'                     4:25.14  
  2 Tennessee High School  'A'                          4:38.14  
  3 Science Hill High School  'A'                       4:41.65  
     1) Moody, Micayla                  2) Olsen, Jaelyn                  
     3) True, Abby                      4) Ford, Emma                     
  4 Dobyns Bennett High School  'B'                     4:42.45  
  5 Daniel Boone High School  'A'                       4:44.74  
     1) Everhart, Hannah                2) Jones, Haley                   
     3) Loyd, Grayson                   4) Ramsey, Shelby                 
 
Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dobyns Bennett High School  'A'                     3:35.37  
  2 Volunteer High School  'A'                          3:42.85  
     1) McNeill, Perry                  2) Cradic, Kirk                   
     3) Carpenter, Maliek               4) Barton, Sam                    
  3 Daniel Boone High School  'A'                       3:43.39  
     1) Barnard, Adam                   2) Clifford, Joshua               
     3) Roth, Jordan                    4) Whitehead, Chad                
  4 Tennessee High School  'A'                          3:54.27  
  5 Science Hill High School  'A'                       3:56.69  
     1) Spitznas, Jonathan              2) Reaves, Noah                   
     3) Gerardy, Coby                   4) Lam, Fred                      
  6 Daniel Boone High School  'B'                       4:00.87  
     1) Bowman, Roderick                2) Davenport, Connor              
     3) Garst, James                    4) Langan, Bryan                  
 
                    Women - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
    1) Dobyns Bennett High School  51        2) Tennessee High School      40   
    3) Science Hill High School    25        4) Volunteer High School      16   
    5) Sullivan Central High Scho  10        6) Daniel Boone High School    6   
    7) University School of Johns   4                                           
 
                     Men - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Daniel Boone High School    41        2) Tennessee High School      19   
    3) Volunteer High School       16        4) Dobyns Bennett High Schoo  14