Licensed to Network Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 02:42 PM
                    SC Region 6-A Championship - 4/27/2011                     
                               Cross High School                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cross  'A'                                            52.03   10   
     1) Johnson, Tichina 8              2) Lisbon, Shanyra 9              
     3) Gilliard, Marchaeya 9           4) Grant, Zelephair 7             
  2 St. Johns  'A'                                        55.09    8   
     1) Gibbs, Chrishara --             2) Freeman, Ashley 10             
     3) Jenkins, Erlisa 11              4) Dawson, Parris 11              
 
Event 2  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross  'A'                                            44.59   10   
     1) Frazier, Jalen 11               2) Evans, Diamonte 9              
     3) Evans, Dionte 9                 4) Pinckney, Olin 10              
  2 St. Johns  'A'                                        45.43    8   
     1) Frasier, Randall 12             2) Washington, Tony 12            
     3) Dawson, Marlon 12               4) Ricardo, Thompson 9            
  3 Military Magnet Academy  'A'                          47.94    6   
     1) Major, Brett 11                 2) Frasier, Jamell --             
     3) Bowser, Dylan 11                4) Clarke, Joel 11                
 
Event 4  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross  'A'                                          9:22.02   10   
     1) Howell, RaShawn 12              2) Evans, Dionte 9                
     3) Jackson, Deondre 9              4) Crowder, Achanti 11            
  2 St. Johns  'A'                                     10:13.84    8   
     1) Decker, Brandon 12              2) Mack, Tyler 10                 
     3) Smalls, Cornelius 11            4) Wright, Jeremy 11              
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinckney, Shondra         12 Cross                    19.20   10   
  2 Gilliard-Holmes, Tiffani   9 Military Mag             19.53    8   
  3 Butler, Cheyenne             Baptist Hill             23.46    6   
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy, Taishawn             12 Cross                    17.79   10   
  2 Anderson, Dominique       -- St. Johns                19.22    8   
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lisbon, Shanyra            9 Cross                    12.47   2  10   
  2 Johnson, Tichina           8 Cross                    12.53   2   8   
  3 Freeman, Ashley           10 St. Johns                13.16   2   6   
  4 Failey, Lanesha           11 Military Mag             13.25   1   4   
  5 Payne, Elani               7 Military Mag             13.51   2   2   
  6 McNeil, Demetria           9 Burke                    13.58   1   1   
  7 Gilliard, Marchaeya        9 Cross                    13.65   2 
  8 McKinnies, Khadija        10 St. Johns                14.43   1 
  9 Butler, Cheyenne             Baptist Hill             14.61   2 
 10 Hunter, Khadijah           8 Cross                    14.72   1 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heyward-Fludd, Zorel      12 St. Johns                10.64   2  10   
  2 Major, Brett              11 Military Mag             10.72   2   8   
  3 Evans, Diamonte            9 Cross                    11.03   2   6   
  4 Pinckney, Olin            10 Cross                    11.37   2   4   
  5 Frasier, Randall          12 St. Johns                11.60   2   2   
  6 Dawson, Marlon            12 St. Johns                11.63   2   1   
  7 Brown, Ki'Jana               Lincoln                  11.78   2 
  7 Ricardo, Thompson          9 St. Johns                11.78   1 
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Shadavian          11 Military Mag           5:39.00   10   
  2 Evans, Dionte              9 Cross                  5:44.00    8   
  3 Jackson, Deondre           9 Cross                  5:58.00    6   
  4 Detty-Wood, Darryl         8 Cross                  6:02.00    4   
  5 Woods, Kadeem              9 Military Mag           6:09.34    2   
  6 Washington, Bryan         -- St. Johns              6:10.00    1   
  7 Rivers, Sonni             11 Burke                  6:21.00  
  8 Wright, Jeremy            11 St. Johns              6:30.00  
  9 Grant, Ben                   Baptist Hill           6:59.00  
 -- Smalls, Cornelius         11 St. Johns                   NT  
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grant, Zelephair           7 Cross                    66.40   2  10   
  2 Lisbon, Shanyra            9 Cross                    66.57   2   8   
  3 Dawson, Parris            11 St. Johns                67.25   2   6   
  4 Failey, Lanesha           11 Military Mag             69.62   2   4   
  5 Hunter, Khadijah           8 Cross                    72.50   2   2   
  6 Payne, Elani               7 Military Mag             74.67   2   1   
  7 Gadsden, Tashema             Baptist Hill             75.00   2 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heyward-Fludd, Zorel      12 St. Johns                51.96   2  10   
  2 Frasier, Randall          12 St. Johns                52.44   2   8   
  3 Lowery, Rashawn            9 Burke                    52.50   2   6   
  4 Shepherd, Devontae         9 Cross                    55.85   2   4   
  5 Major, Brett              11 Military Mag             57.07   2   2   
  6 Halls, Branford           10 Cross                    57.52   2   1   
  7 Mack, Tyler               10 St. Johns                57.82   2 
  8 Ricardo, Thompson          9 St. Johns                59.84   2 
  9 Mitchell, Bruce            8 Burke                    61.21   1 
 10 Shepherd, Ali             12 Cross                    63.78   1 
 
Event 13  Girls 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pinckney, Shondra         12 Cross                  1:31.50   10   
  2 Gilliard-Holmes, Tiffani   9 Military Mag           1:37.34    8   
 
Event 14  Boys 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joy, Taishawn             12 Cross                    66.52   10   
  2 Brothers, Rayshawn        -- Military Mag           1:26.34    8   
 
Event 15  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dawson, Parris            11 St. Johns              2:56.00   10   
 
Event 16  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Howell, RaShawn           12 Cross                  2:21.00   10   
  2 Crowder, Achanti          11 Cross                  2:24.00    8   
  3 Anderson, Ronald          -- St. Johns              2:25.00    6   
  4 Smalls, Cornelius         11 St. Johns              2:26.00    4   
  5 Evans, Dionte              9 Cross                  2:32.00    2   
  6 Mack, Tyler               10 St. Johns              2:44.00    1   
 -- Simmons, Josh                Baptist Hill                NT  
 -- Blake, Shakil                Baptist Hill                NT  
 -- Mitchell, Bruce            8 Burke                       NT  
 -- Woods, Kadeem              9 Military Mag                NT  
 
Event 17  Girls 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Tichina           8 Cross                    27.38   2  10   
  2 Freeman, Ashley           10 St. Johns                28.06   2   8   
  3 Failey, Lanesha           11 Military Mag             28.46   2   6   
  4 Payne, Elani               7 Military Mag             28.82   2   4   
  5 Gilliard-Holmes, Tiffani   9 Military Mag             28.92   2   2   
  6 McNeil, Demetria           9 Burke                    29.40   1   1   
  7 Gilliard, Marchaeya        9 Cross                    30.20   2 
  8 Hunter, Khadijah           8 Cross                    30.71   2 
  9 Wigfall, Allysha           8 Cross                    31.13   1 
 
Event 18  Boys 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heyward-Fludd, Zorel      12 St. Johns                22.45   2  10   
  2 Major, Brett              11 Military Mag             22.59   2   8   
  3 Brown, Ki'Jana               Lincoln                  23.13   2   6   
  4 Evans, Diamonte            9 Cross                    23.47   2   4   
  5 Washington, Tony          12 St. Johns                23.59   2   2   
  6 Pinckney, Olin            10 Cross                    23.63   2   1   
  7 Dawson, Marlon            12 St. Johns                24.50   2 
  8 Decker, Brandon           12 St. Johns                24.84   1 
 
Event 20  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Deondre           9 Cross                 14:21.00   10   
  2 Detty-Wood, Darryl         8 Cross                 14:43.00    8   
  3 Grant, Shadavian          11 Military Mag          14:51.00    6   
  4 Shepherd, Ali             12 Cross                 15:06.00    4   
  5 Washington, Bryan         -- St. Johns             16:06.00    2   
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cross  'A'                                          4:56.00   10   
     1) Johnson, Tichina 8              2) Lisbon, Shanyra 9              
     3) Wigfall, Allysha 8              4) Gilliard, Marchaeya 9          
  2 St. Johns  'A'                                      5:06.00    8   
     1) Gibbs, Chrishara --             2) Freeman, Ashley 10             
     3) Bell, Keira 9                   4) Dawson, Parris 11              
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Johns  'A'                                      3:37.83   10   
     1) Frasier, Randall 12             2) Mack, Tyler 10                 
     3) Smalls, Cornelius 11            4) Heyward-Fludd, Zorel 12        
  2 Cross  'A'                                          3:43.57    8   
     1) Howell, RaShawn 12              2) Evans, Diamonte 9              
     3) Pinckney, Olin 10               4) Crowder, Achanti 11            
  3 Military Magnet Academy  'A'                        4:50.62    6   
     1) Grant, Shadavian 11             2) Bowser, Dylan 11               
     3) Woods, Kadeem 9                 4) Clarke, Joel 11                
 
Event 23  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Zelephair           7 Cross                  4-00.00   10   
 
Event 24  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shepherd, Devontae         9 Cross                  6-03.00   10   
  2 Cole, Bijaan              11 Cross                  6-00.00    8   
  3 Frazier, Jalen            11 Cross                  5-10.00    6   
 -- Clarke, Joel              11 Military Mag                NH  
 -- Frasier, Jamell           -- Military Mag                NH  
 -- Bowser, Dylan             11 Military Mag                NH  
 
Event 27  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Failey, Lanesha           11 Military Mag          14-05.00   10   
  2 Gibbs, Chrishara          -- St. Johns             14-00.50    8   
  3 Pinckney, Shondra         12 Cross                 12-06.50    6   
  4 Wigfall, Allysha           8 Cross                 11-04.50    4   
 
Event 28  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frazier, Jalen            11 Cross                 20-01.00   10   
  2 Washington, Tony          12 St. Johns             20-00.50    8   
  3 Frasier, Jamell           -- Military Mag          19-05.00    6   
  4 Brown, Ki'Jana               Lincoln               18-04.50    4   
  5 Lowery, Rashawn            9 Burke                 18-04.00    2   
  6 Cole, Bijaan              11 Cross                 18-01.00    1   
  7 Anderson, Ronald          -- St. Johns             17-06.50  
  8 Clarke, Joel              11 Military Mag          17-06.00  
  9 Anderson, Dominique       -- St. Johns             17-05.00  
 10 Bowser, Dylan             11 Military Mag          16-00.00  
 
Event 29  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibbs, Chrishara          -- St. Johns             29-05.00   10   
  2 Payne, Elani               7 Military Mag          28-05.50    8   
 
Event 30  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frazier, Jalen            11 Cross                 38-02.50   10   
  2 Cole, Bijaan              11 Cross                 37-06.00    8   
  3 Frasier, Jamell           -- Military Mag          37-01.50    6   
  4 Washington, Tony          12 St. Johns             36-05.00    4   
 
Event 31  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saunders, Raven            9 Burke                   106-02   10   
  2 Nelson, Shanice           12 Burke                 56-07.50    8   
  3 Gathers, Shantel             Lincoln                  47-08    6   
  4 Jenkins, Erlisa           11 St. Johns                46-01    4   
  5 Brothers, Rodniqua        -- St. Johns             44-09.50    2   
 
Event 32  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roper, Joshua             11 St. Johns               137-08   10   
  2 Freeman, Arthur           10 St. Johns               114-04    8   
  3 Grant, Cedric             12 St. Johns               111-00    6   
  4 Polite, Marcus            11 Military Mag            110-00    4   
  5 Levine, Trey              11 Cross                   102-03    2   
  6 Bowen, Darius             10 Burke                    89-05    1   
  7 Geddis, Tyler             10 St. Johns                89-01  
  8 Brown, Leonard               Baptist Hill             76-09  
  9 Rivers, Sonni             11 Burke                    61-05  
 10 Reed, Stephen                Baptist Hill             27-03  
 
Event 33  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saunders, Raven            9 Burke                 38-06.00   10   
  2 Gilliard-Holmes, Tiffani   9 Military Mag          27-02.00    8   
  3 Gathers, Shantel             Lincoln               26-11.00    6   
  4 Brothers, Rodniqua        -- St. Johns             26-01.50    4   
  5 Jenkins, Erlisa           11 St. Johns             23-07.50    2   
  6 Nelson, Shanice           12 Burke                 19-08.00    1   
 
Event 34  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roper, Joshua             11 St. Johns             48-01.00   10   
  2 Grant, Cedric             12 St. Johns             42-09.00    8   
  3 Freeman, Arthur           10 St. Johns             37-05.00    6   
  4 Brown, Leonard               Baptist Hill          37-00.00    4   
  5 Polite, Marcus            11 Military Mag          35-00.00    2   
  6 Levine, Trey              11 Cross                 33-08.00    1   
  7 Geddis, Tyler             10 St. Johns             33-03.00  
  8 Bowen, Darius             10 Burke                 29-07.00  
  9 Rivers, Sonni             11 Burke                 25-05.00  
 10 Reed, Stephen                Baptist Hill          20-10.00  
 
                    Women - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
    1) Cross                      108        2) St. Johns                  76   
    3) Military Magnet Academy     65        4) Burke                      31   
    5) Lincoln                     12        6) Baptist Hill                6   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Cross                      184        2) St. Johns                 151   
    3) Military Magnet Academy     74        4) Lincoln                    10   
    5) Burke                        9        6) Baptist Hill                4