Licensed to Network Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 02:38 PM
                 Big 3 Conference Track & Field Championships                  
                             Large School Division                             
                 Sullivan North HS, Kingsport, TN  - 5/8/2012                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Powell, Allie                Holston Midd             14.94   1  10   
  2 Hooker, Tori                 Holston Midd             14.97   1   8   
  3 Moore, Holly                 Ridgeview                15.16   1   6   
  4 Davis, Lizzie                Gray Middle              15.38   1   5   
  5 Maddux, Lauren               Jonesborough             15.50   2   4   
  6 Spradlin, Alyssa             Sullivan Nor             15.87   2   3   
  7 Harville, Kendra             Ridgeview                16.18   1   2   
  8 Friday, Madison              Gray Middle              16.22   2   1   
  9 Boylander, Kaylyn            Jonesborough             16.44   2 
 10 Evans, M                     Rogersville              16.55   1 
 11 Baumgardner, Alyssa          Bluff City               16.67   2 
 12 Farmer, Julian               Boones Creek             17.41   1 
 13 Skelton, Lilly               Sullivan Nor             21.05   2 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tovar, Luis                  Gray Middle              12.90   1  10   
  2 Botts, Ben                   Bluff City               13.02   1   8   
  3 Lowe, Axton                  Holston Midd             13.03   1   6   
  4 Kegley, Peyton               Bluff City               13.31   1   5   
  5 Jones, Reece                 Jonesborough             13.42   1   4   
  6 Croft, Alex                  Holston Midd             13.55   2   3   
  7 Spears, Davey                Boones Creek             13.79   1   2   
  8 Matney, Bradley              Blountville              13.91   2   1   
  9 Carter, Justin               Gray Middle              14.58   1 
 10 Heftner, Tristan             Jonesborough             14.67   2 
 11 Blevins, Cas                 Ridgeview                14.90   1 
 12 Ketron, Joseph               Sullivan Nor             15.06   2 
 13 Hennard, N                   Rogersville              15.48   2 
 14 Lane, K                      Rogersville              15.77   2 
 15 Chase, Parker                Ridgeview                16.00   1 
 16 Lambert, Jared               Boones Creek             16.16   2 
 17 McCamis, Dillon              Sullivan Nor             16.64   2 
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Yates, Haley                 Blountville              30.13   1  10   
  2 Chitwood, Kasey              Holston Midd             30.47   1   8   
  3 Houser, Cheyenne             Blountville              30.88   1   6   
  4 Price, Hannah                Bluff City               32.02   1   5   
  5 Hooker, Tori                 Holston Midd             32.62   2   4   
  6 Harville, Kaitlyn            Ridgeview                32.64   1   3   
  7 Maddux, Lauren               Jonesborough             33.35   2   2   
  8 Farmer, Julian               Boones Creek             33.53   1   1   
  9 Armitage, Alexis             Gray Middle              34.23   2 
 10 Gumm, Patricia               Sullivan Nor             34.67   1 
 11 Fate, Emma                   Bluff City               34.79   2 
 12 Boylander, Kaylyn            Jonesborough             35.13   1 
 13 Ketron, Hannah               Sullivan Nor             36.33   2 
 14 Stidham, Hope                Gray Middle              37.29   2 
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Reece                 Jonesborough             27.27   1  10   
  2 Horton, Seth                 Holston Midd             27.40   1   8   
  3 Kegley, Peyton               Bluff City               27.63   1   6   
  4 Cox, Tyler                   Blountville              28.08   1   5   
  5 Stevens, Jayden              Gray Middle              28.15   1   4   
  6 Botts, Ben                   Bluff City               28.23   1   3   
  7 Croft, Alex                  Holston Midd             28.35   1   2   
  8 Hall, Shannon                Boones Creek             29.27   1   1   
  9 Blevins, Cas                 Ridgeview                30.42   2 
 10 Huftner, Tristan             Jonesborough             31.35   2 
 11 Carico, Calvin               Gray Middle              31.63   1 
 12 Couron, Carey                Blountville              32.58   2 
 13 Logan, Andrew                Boones Creek             32.87   2 
 14 Shelton, Noah                Ridgeview                34.38   2 
 15 Forgety, S                   Rogersville              35.51   2 
 16 Goins, J                     Rogersville              35.80   2 
 17 Mays, Andrew                 Sullivan Nor             39.25   2 
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Yates, Haley                 Blountville            1:06.69   1  10   
  2 Davis, Lizzie                Gray Middle            1:10.51   2   8   
  3 Price, Hannah                Bluff City             1:10.61   1   6   
  4 Holderfield, Shianna         Holston Midd           1:13.25   1   5   
  5 McGuire, Brittany            Holston Midd           1:17.47   1   4   
  6 Sorrow, Katie                Ridgeview              1:21.52   2   3   
  7 Nelson, Kassidy              Bluff City             1:21.90   1   2   
  8 O'Quinn, Monica              Ridgeview              1:24.41   2   1   
  9 Quillen, Chayla              Sullivan Nor           1:25.25   1 
 10 LaVoie, Jada                 Jonesborough           1:25.88   2 
 11 Maddux, Lauren               Jonesborough           1:26.64   2 
 12 Armitage, Alexis             Gray Middle            1:27.57   2 
 13 Locklear, Ashley             Blountville            1:28.30   2 
 14 Williams, Kindal             Sullivan Nor           1:32.89   2 
 15 Bawgus, Bethany              Boones Creek           1:43.08   1 
 16 Bawgus, Hannah               Boones Creek           1:44.15   1 
 
Event 6  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Reece                 Jonesborough           1:01.25   1  10   
  2 Spears, Davey                Boones Creek           1:01.96   1   8   
  3 Krtausch, Ethan              Holston Midd           1:03.92   1   6   
  4 Saunders, Billy              Holston Midd           1:05.89   1   5   
  5 Looney, Alex                 Gray Middle            1:06.54   1   4   
  6 Moritz, Jared                Bluff City             1:06.58   1   3   
  7 Bradford, Branden            Bluff City             1:07.14   1   2   
  8 Branham, Zachary             Ridgeview              1:08.03   2   1   
  9 Griffin, Stephen             Blountville            1:08.39   1 
 10 Bagley, Austin               Gray Middle            1:09.30   2 
 11 Dye, Derrick                 Ridgeview              1:13.58   2 
 12 McNealy, J                   Rogersville            1:15.30   2 
 13 Lambert, Jared               Boones Creek           1:15.49   2 
 14 Goins, J                     Rogersville            1:18.90   2 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lange, Megan                 Holston Midd           2:51.26   10   
  2 Roy, Breanna                 Jonesborough           2:53.44    8   
  3 Tester, Kennedy              Bluff City             2:55.40    6   
  4 Engle, KeLeigh               Ridgeview              2:56.79    5   
  5 Roberts, Paige               Bluff City             3:00.78    4   
  6 Williams, Abbey              Holston Midd           3:04.05    3   
  7 Branham, Tessa               Ridgeview              3:04.61    2   
  8 Lambert, Jordan              Sullivan Nor           3:07.60    1   
  9 Madgett, Sara                Holston Midd           3:08.38  
 10 Moore, Ashley                Jonesborough           3:09.96  
 11 Harris, Courtney             Gray Middle            3:11.92  
 12 Campbell, Emma               Bluff City             3:11.98  
 13 Bradley, Shenoa              Sullivan Nor           3:17.15  
 14 Ford, Chloe                  Jonesborough           3:21.17  
 15 Finch, Maddie                Gray Middle            3:24.36  
 16 Frye, Gracie                 Blountville            3:30.62  
 17 Thomas, O                    Rogersville            3:33.14  
 18 Silvis, Daelynn              Gray Middle            3:34.12  
 19 Bates, Katie                 Sullivan Nor           3:36.28  
 20 Morrison, Haley              Blountville            3:39.92  
 
Event 8  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clark, Matt                  Boones Creek           2:25.64   10   
  2 Routh, Josh                  Boones Creek           2:30.49    8   
  3 Carr, Will                   Blountville            2:35.69    6   
  4 Robinson, Hezakiah           Sullivan Nor           2:38.69    5   
  5 Holbrook, T                  Rogersville            2:41.29    4   
  6 Bringman, Zak                Bluff City             2:42.47    3   
  7 Wright, Grayson              Holston Midd           2:43.17    2   
  8 Lewis, Alex                  Ridgeview              2:45.19    1   
  9 Lewis, Jordan                Ridgeview              2:45.61  
 10 Helvey, Branson              Holston Midd           2:47.71  
 11 Smith, Darby                 Holston Midd           2:48.40  
 12 Ward, D                      Rogersville            2:53.06  
 13 Fleenor, JJ                  Sullivan Nor           2:55.43  
 14 Wright, Aaron                Bluff City             2:55.59  
 15 O'Dell, P.J.                 Bluff City             2:56.28  
 16 Huff, Henry                  Jonesborough           2:56.79  
 17 Webb, Collin                 Gray Middle            3:00.36  
 18 Brown, Carson                Blountville            3:00.77  
 19 DeBord, Josh                 Gray Middle            3:01.69  
 20 Drain, Seth                  Gray Middle            3:01.72  
 21 Luttrell, Jordan             Blountville            3:02.13  
 22 Quillen, Heath               Sullivan Nor           3:03.49  
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tester, Kennedy              Bluff City             6:09.07   10   
  2 Williams, Abbey              Holston Midd           6:18.15    8   
  3 Roy, Breanna                 Jonesborough           6:23.19    6   
  4 Madgett, Sara                Holston Midd           6:24.51    5   
  5 Wrigley, Lauren              Ridgeview              6:28.50    4   
  6 Engle, KeLeigh               Ridgeview              6:28.87    3   
  7 Bradley, Shenoa              Sullivan Nor           6:46.46    2   
  8 Greene, Natalie              Holston Midd           6:52.45    1   
  9 Campbell, Emma               Bluff City             6:55.81  
 10 Roberts, Paige               Bluff City             6:57.31  
 11 Moore, Ashley                Jonesborough           7:03.82  
 12 Harris, Courtney             Gray Middle            7:06.91  
 13 Thomas, O                    Rogersville            7:24.34  
 14 Cummings, Jasmine            Gray Middle            7:38.05  
 15 Sawyer, Desiree              Gray Middle            7:43.55  
 16 Johnson, Destiny             Sullivan Nor           8:24.25  
 17 Hurley, Alyssa               Sullivan Nor           8:42.14  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Routh, Josh                  Boones Creek           5:15.41   10   
  2 Clark, Matt                  Boones Creek           5:39.77    8   
  3 Bringman, Zak                Bluff City             5:40.96    6   
  4 Lewis, Jordan                Ridgeview              5:43.28    5   
  5 Wright, Grayson              Holston Midd           5:48.80    4   
  6 White, Noah                  Ridgeview              5:55.72    3   
  7 Fleenor, JJ                  Sullivan Nor           6:10.83    2   
  8 Sillyman, Skyelar            Holston Midd           6:24.96    1   
  9 Wright, Aaron                Bluff City             6:27.38  
 10 Calton, J                    Rogersville            6:29.22  
 11 DeBord, Josh                 Gray Middle            6:30.11  
 12 Shaffer, Milby               Holston Midd           6:32.45  
 13 Quillen, Heath               Sullivan Nor           6:35.90  
 14 Huff, Henry                  Jonesborough           6:46.73  
 15 Bowman, Dakota               Gray Middle            6:57.04  
 16 Singleton, L                 Rogersville            7:00.38  
 17 Lawson, J                    Rogersville            7:01.48  
 18 Forgety, S                   Rogersville            7:14.32  
 19 Odom, TJ                     Sullivan Nor           7:38.31  
 20 O'Dell, P.J.                 Bluff City             7:46.53  
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baffa, Payton                Blountville              19.36   1  10   
  2 Snyder, Maddie               Gray Middle              19.49   1   8   
  3 Chitwood, Kasey              Holston Midd             19.90   1   6   
  4 Stewart, Mandie              Holston Midd             20.31   1   5   
  5 Kolb, Alyssa                 Boones Creek             20.86   1   4   
  6 Gumm, Patricia               Sullivan Nor             21.05   1   3   
  7 Locklear, Ashley             Blountville              21.25   2   2   
  8 Harville, Kendra             Ridgeview                21.43   2   1   
  9 Hunley, Summer               Boones Creek             21.50   2 
 10 Bean, Alyssa                 Sullivan Nor             21.75   1 
 11 LaVoie, Jada                 Jonesborough             22.48   2 
 12 Hatcher, Kelsi               Ridgeview                22.69   2 
 13 O'Connor, Emmalyn            Jonesborough             24.21   2 
 14 Jones, Sarah                 Gray Middle              24.52   1 
 
Event 14  Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wells, Dillon                Holston Midd             17.23   1  10   
  2 Kegley, Peyton               Bluff City               19.28   1   8   
  3 Hicks, Roan                  Jonesborough             20.75   2   6   
  4 Hall, Shannon                Boones Creek             21.00   1   5   
  5 Vail, Landon                 Jonesborough             21.05   1   4   
  6 Fleenor, JJ                  Sullivan Nor             21.20   2   3   
  7 Carico, Calvin               Gray Middle              21.83   1   2   
  8 Logan, Andrew                Boones Creek             21.92   1   1   
  9 Herron, Cameron              Ridgeview                22.23   1 
 10 Shaffer, Gonzalo             Holston Midd             22.83   1 
 11 Carico, James                Gray Middle              22.85   2 
 12 Street, Jacob                Ridgeview                23.13   2 
 13 Goins, J                     Rogersville              23.17   2 
 14 Smith, M                     Rogersville              24.33   2 
 15 Glover, Nick                 Bluff City               24.85   2 
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holston Middle  'A'                                   59.54   10   
     1) Hooker, Tori                    2) McGuire, Brittany              
     3) Chitwood, Kasey                 4) Powell, Allie                  
  2 Blountville Middle  'A'                               59.73    8   
  3 Ridgeview  'A'                                      1:00.90    6   
     1) Moore, Holly                    2) Harville, Kendra               
     3) Sorrow, Katie                   4) Harville, Katilyn              
  4 Gray Middle  'A'                                    1:03.35    5   
  5 Sullivan North  'A'                                 1:03.37    4   
  6 Bluff City  'A'                                     1:03.81    3   
  7 Boones Creek  'A'                                   1:09.82    2   
     1) Farmer, Julian                  2) Bawgus, Bethany                
     3) Hunley, Summer                  4) Puckett, Kailtyn               
  8 Jonesborough Middle  'A'                            1:11.36  
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holston Middle  'A'                                   51.71   10   
     1) Wells, Dillon                   2) Robinette, Heath               
     3) Shaffer, Gonzalo                4) Lowe, Axton                    
  2 Gray Middle  'A'                                      52.06    8   
  3 Blountville Middle  'A'                               53.28    6   
  4 Bluff City  'A'                                       55.06    5   
  5 Rogersville  'A'                                      59.32    4   
     1) Brewer, M                       2) McNealy, J                     
     3) Bragg, J                        4) Smith, N                       
  6 Ridgeview  'A'                                        59.75    3   
     1) Herron, Cameron                 2) Shelton, Noah                  
     3) Nave, Greyson                   4) Wilson, Jessee                 
  7 Sullivan North  'A'                                 1:06.52    2   
  8 Jonesborough Middle  'A'                            1:16.05  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holston Middle  'A'                                 2:08.52   10   
     1) Orton, Allie                    2) Hooker, Tori                   
     3) Powell, Allie                   4) Chitwood, Kasey                
  2 Ridgeview  'A'                                      2:10.51    8   
     1) Jones, Haley                    2) Moore, Holly                   
     3) Harville, Kendra                4) Trinchera, Madison             
  3 Blountville Middle  'A'                             2:15.50    6   
  4 Bluff City  'A'                                     2:18.23    5   
  5 Gray Middle  'A'                                    2:18.92    4   
  6 Sullivan North  'A'                                 2:19.27    3   
  7 Boones Creek  'A'                                   2:25.12    2   
     1) Bawgus, Hannah                  2) Bawgus, Bethany                
     3) Kolb, Alyssa                    4) Hunley, Summer                 
  8 Jonesborough Middle  'A'                            2:39.47  
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray Middle  'A'                                    1:49.58   10   
  2 Holston Middle  'A'                                 1:50.83    8   
     1) Wells, Dillon                   2) Robinette, Heath               
     3) Shaffer, Gonzalo                4) Croft, Alex                    
  3 Blountville Middle  'A'                             1:57.93    6   
  4 Bluff City  'A'                                     2:02.36    5   
  5 Rogersville  'A'                                    2:06.76    4   
     1) Smith, M                        2) Brewer, M                      
     3) Calton, J                       4) Seals, M                       
  6 Ridgeview  'A'                                      2:09.14    3   
     1) Rhoton, Noah                    2) Shelton, Noah                  
     3) Simerly, AJ                     4) Herron, Cameron                
  7 Sullivan North  'A'                                 2:22.55    2   
  8 Jonesborough Middle  'A'                            2:58.63  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Blountville Middle  'A'                             5:03.86   10   
  2 Gray Middle  'A'                                    5:09.33    8   
  3 Holston Middle  'A'                                 5:15.97    6   
     1) Holderfield, Shianna            2) Glenn, Haley                   
     3) Lange, Megan                    4) McGuire, Brittany              
  4 Bluff City  'A'                                     5:21.18    5   
  5 Ridgeview  'A'                                      5:27.09    4   
     1) Leonard, Carrie                 2) Jones, Haley                   
     3) Wrigley, Lauren                 4) Branham, Tessa                 
  6 Jonesborough Middle  'A'                            5:36.99    3   
  7 Sullivan North  'A'                                 5:52.47    2   
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Boones Creek  'A'                                   4:22.88   10   
     1) Routh, Josh                     2) Spears, Davey                  
     3) Tipton, Lonas                   4) Clark, Matt                    
  2 Blountville Middle  'A'                             4:30.10    8   
  3 Holston Middle  'A'                                 4:37.08    6   
     1) Hudson, William                 2) Saunders, Billy                
     3) Shaffer, Gonzalo                4) Krtausch, Ethan                
  4 Bluff City  'A'                                     4:41.70    5   
  5 Ridgeview  'A'                                      4:45.41    4   
     1) Branham, Zachery                2) Roth, Nick                     
     3) Loyd, Connor                    4) Dye, Derrick                   
  6 Jonesborough Middle  'A'                            4:47.36    3   
  7 Rogersville  'A'                                    5:16.97    2   
     1) Brewer, M                       2) Smith, M                       
     3) McNealy, J                      4) Seals, M                       
  8 Sullivan North  'A'                                 5:21.16  
  9 Gray Middle  'A'                                    5:21.76  
 
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Holston Middle  'A'                                12:07.35   10   
     1) Johnson, Leah                   2) Williams, Abbey                
     3) Madgett, Sara                   4) Lange, Megan                   
  2 Ridgeview  'A'                                     12:20.00    8   
  3 Gray Middle  'A'                                   13:01.72    6   
  4 Bluff City  'A'                                    13:42.40    5   
  5 Sullivan North  'A'                                14:08.39    4   
 
Event 24  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogersville  'A'                                   10:47.15   10   
  2 Ridgeview  'A'                                     10:47.30    8   
  3 Holston Middle  'A'                                10:56.52    6   
     1) Sillyman, Skyelar               2) Smith, Darby                   
     3) Shaffer, Milby                  4) Helvey, Branson                
  4 Bluff City  'A'                                    11:05.90    5   
  5 Blountville Middle  'A'                            11:18.16    4   
  6 Sullivan North  'A'                                11:59.99    3   
  7 Boones Creek  'A'                                  13:04.81    2   
     1) Tipton, Lonas                   2) Shomate, Tyler                 
     3) Logan, Andrew                   4) Tolley, Keith                  
  8 Gray Middle  'A'                                   13:10.78  
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Hannah                Bluff City             4-10.00   10   
  2 Davis, Lizzie                Gray Middle            4-08.00    8   
  3 Vantine, Keri                Holston Midd           4-00.00    6   
  4 Lange, Megan                 Holston Midd          J4-00.00    5   
  5 Trinchera, Madison           Ridgeview              3-10.00    3.50
  5 Hammitt, Payton              Holston Midd           3-10.00    3.50
  7 Cutshall, Hannah             Gray Middle            3-08.00    2   
  8 LaVoie, Jada                 Jonesborough          J3-08.00    1   
  9 Armitage, Alexis             Gray Middle            3-06.00  
  9 Bawgus, Bethany              Boones Creek           3-06.00  
  9 Jones, Haley                 Ridgeview              3-06.00  
 12 Bawgus, Hannah               Boones Creek          J3-06.00  
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krtausch, Ethan              Holston Midd           5-02.00   10   
  2 Saunders, Billy              Holston Midd           5-00.00    8   
  3 Jones, Reece                 Jonesborough           4-10.00    6   
  3 Croft, Alex                  Holston Midd          x4-10.00  
  5 Kegley, Peyton               Bluff City            J4-10.00    5   
  6 Brewer, Coby                 Blountville            4-08.00    4   
  7 O'Dell, P.J.                 Bluff City            J4-08.00    3   
  8 Routh, Josh                  Boones Creek           4-06.00    2   
  9 Spears, Davey                Boones Creek          J4-06.00    1   
 10 Shelton, Noah                Ridgeview              4-04.00  
 11 Heftner, Tristan             Jonesborough          J4-04.00  
 12 Lambert, Jared               Boones Creek          x4-02.00  
 13 Hicks, Roan                  Jonesborough         xJ4-02.00  
 14 Carico, James                Gray Middle           x4-00.00  
 15 Carico, Calvin               Gray Middle           J4-00.00  
 15 Feller, Austin               Gray Middle           J4-00.00  
 -- McQuire, Damon               Bluff City                  NH  
 -- Lewis, Alex                  Ridgeview                   NH  
 -- Street, Jacob                Ridgeview                   NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McGuire, Brittany            Holston Midd          12-09.00   10   
  2 Yates, Haley                 Blountville           12-00.50    8   
  3 Little, Taylor               Holston Midd          11-09.00    6   
  4 Bradley, Shenoa              Sullivan Nor          11-08.00    5   
  5 Powell, Allie                Holston Midd         x11-06.00  
  6 Moore, Holly                 Ridgeview            J11-06.00    4   
  7 Snyder, Maddie               Gray Middle           10-08.50    3   
  8 Roberts, Tashina             Gray Middle           10-08.00    2   
  9 Johnson, Savannah            Bluff City            10-04.00    1   
 10 Harville, Kendra             Ridgeview             10-03.00  
 11 Fate, Karley                 Bluff City            10-00.00  
 12 Wysor, Emma                  Bluff City            x9-09.50  
 13 Roy, Breanna                 Jonesborough           9-06.00  
 14 Farmer, Julian               Boones Creek           8-00.00  
 15 Hunley, Summer               Boones Creek           7-10.50  
 16 Hegner, Morgan               Jonesborough           7-10.00  
 17 Jones, Sarah                 Gray Middle           x6-09.00  
 
Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wells, Dillon                Holston Midd          17-05.00   10   
  2 Krtausch, Ethan              Holston Midd          17-02.00    8   
  3 Bragg, J                     Rogersville           16-07.00    6   
  4 Lowe, Axton                  Holston Midd         x15-00.50  
  5 Botts, Ben                   Bluff City            14-10.50    5   
  6 Carter, Justin               Gray Middle          J14-10.50    4   
  7 Looney, Alex                 Gray Middle           14-08.50    3   
  8 Ketron, Joseph               Sullivan Nor          14-04.00    2   
  9 Cox, Tyler                   Blountville           14-02.50    1   
 10 Branham, Zachary             Ridgeview            J14-02.50  
 11 Calton, A                    Rogersville           14-00.00  
 12 Chase, Logan                 Bluff City            13-08.00  
 13 Lambert, Jared               Boones Creek          13-07.00  
 13 White, Josie                 Blountville           13-07.00  
 15 Hicks, Roan                  Jonesborough          13-04.00  
 16 Loyd, Connor                 Ridgeview             13-03.00  
 17 Stevens, Jayden              Gray Middle          x13-01.00  
 18 Griffin, Stephen             Blountville          x12-09.50  
 19 McNealy, J                   Rogersville          x12-09.00  
 20 McCroskey, Heath             Bluff City           x12-02.00  
 20 Vail, Landon                 Jonesborough          12-02.00  
 22 Tipton, Lonas                Boones Creek          12-01.00  
 23 Huff, Henry                  Jonesborough         x11-07.00  
 24 Mays, Andrew                 Sullivan Nor          10-06.00  
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rupert, Gabriella            Holston Midd             79-06   10   
  2 Baumgardner, Tiffani         Bluff City               66-01    8   
  3 Arwood, Rebecca              Ridgeview                64-09    6   
  4 Childress, Kealy             Holston Midd             64-06    5   
  5 Forgety, C                   Rogersville              57-02    4   
  6 Sullivan, Katherine          Holston Midd            x56-00  
  7 Arwood, Elizabeth            Ridgeview                55-10    3   
  8 Booher, Devon                Blountville              51-11    2   
  9 Richardson, Alyssa           Bluff City               50-07    1   
 10 Clark, Jenna                 Jonesborough             48-08  
 11 Hodge, Jessica               Boones Creek             45-08  
 12 Ferguson, Lexie              Gray Middle              45-07  
 13 Villaneuva, Isabel           Jonesborough             44-10  
 14 LaVoie, Elise                Jonesborough            x44-01  
 15 VanBremmen, M                Rogersville              38-11  
 16 Wendt, Alyssa                Bluff City               34-02  
 17 Kolb, Alyssa                 Boones Creek             32-11  
 18 Hayes, Macy                  Ridgeview               x27-00  
 -- Blumberg, Beth               Gray Middle                 ND  
 -- Thomas, Alexis               Blountville                 ND  
 -- Ketron, Hannah               Sullivan Nor                ND  
 -- Blumberg, Ashli              Gray Middle                 ND  
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Axton                  Holston Midd            135-05   10   
  2 Matney, Bradley              Blountville             100-03    8   
  3 Malone, Ryan Thomas          Bluff City               95-04    6   
  4 Lee, Josh                    Blountville              95-03    5   
  5 Long, Jarrett                Holston Midd             94-05    4   
  6 Kerns, Nick                  Blountville              89-05    3   
  7 Holt, Wesley                 Holston Midd             85-08    2   
  8 Buck, Eli                    Gray Middle              83-09    1   
  9 Smith, N                     Rogersville              83-08  
 10 Hudlow, Walker               Bluff City               81-10  
 11 Smith, M                     Rogersville              77-03  
 12 Bledsoe, Gabe                Ridgeview                66-04  
 13 Saults, Jacob                Gray Middle              63-10  
 14 Laefevers, Dawson            Jonesborough             62-05  
 15 Bumgarner, Michael           Gray Middle              61-10  
 16 Shomate, Tyler               Boones Creek             48-11  
 17 Hammons, Dakota              Jonesborough             28-10  
 -- Loy, Michael                 Sullivan Nor                ND  
 -- King, Ian                    Sullivan Nor                ND  
 -- Tipton, Lonas                Boones Creek                ND  
 -- Livesay, J                   Rogersville                 ND  
 
Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arwood, Rebecca              Ridgeview             29-08.00   10   
  2 Forgety, C                   Rogersville           25-06.00    8   
  3 Rupert, Gabriella            Holston Midd          24-02.00    6   
  4 Baffa, Payton                Blountville           24-01.00    5   
  5 Sullivan, Katherine          Holston Midd          23-10.00    4   
  6 Payne, Katie                 Holston Midd        xJ23-10.00  
  7 Arwood, Elizabeth            Ridgeview             23-03.00    3   
  8 Sorrow, Katie                Ridgeview            x23-00.00  
  9 Baumgardner, Tiffani         Bluff City            22-09.00    2   
 10 Richardson, Alyssa           Bluff City            22-08.00    1   
 11 Blumberg, Ashli              Gray Middle           21-07.00  
 12 LaVoie, Elise                Jonesborough          21-06.00  
 13 Hodge, Jessica               Boones Creek          21-00.00  
 14 Booher, Devon                Blountville           20-05.00  
 15 Clark, Jenna                 Jonesborough          20-04.00  
 16 Ferguson, Lexie              Gray Middle           20-01.00  
 -- Wendt, Alyssa                Bluff City                  ND  
 -- VanBremmen, M                Rogersville                 ND  
 -- Villaneuva, Isabel           Jonesborough                ND  
 -- Blumberg, Beth               Gray Middle                 ND  
 
Event 36  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maddox, Cody                 Holston Midd          38-02.00   10   
  2 Tovar, Luis                  Gray Middle           36-04.00    8   
  3 Mullins, Jordan              Holston Midd          35-10.00    6   
  4 Kerns, Nick                  Blountville           34-09.00    5   
  5 Chase, Logan                 Bluff City            34-08.00    4   
  6 Malone, Ryan Thomas          Bluff City            33-05.00    3   
  7 Lee, Josh                    Blountville           33-03.50    2   
  8 Griffin, Stephen             Blountville          x33-03.00  
  9 Bombailey, Jacob             Sullivan Nor          32-11.00    1   
 10 Enix, Noah                   Holston Midd         x30-10.00  
 11 Buck, Eli                    Gray Middle           30-08.00  
 12 Popplewell, C                Rogersville           30-01.00  
 13 Livesay, J                   Rogersville           29-03.00  
 14 Weston, Hunter               Bluff City           x28-08.00  
 15 Malone, Devin                Sullivan Nor          27-10.00  
 16 Logan, Andrew                Boones Creek          27-06.00  
 17 Carter, Hunter               Sullivan Nor         x25-05.00  
 18 Bledsoe, Gabe                Ridgeview             25-00.00  
 19 Saults, Jacob                Gray Middle          x21-04.00  
 -- Laefevers, Dawson            Jonesborough                ND  
 -- Shomate, Tyler               Boones Creek                ND  
 -- Huff, Henry                  Jonesborough                ND  
 -- Hammons, Dakota              Jonesborough                ND  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Holston Middle             168.50     2) Ridgeview                  85.50
    3) Blountville Middle          77        4) Bluff City                 74   
    5) Gray Middle                 60        6) Sullivan North             27   
    7) Jonesborough Middle         24        8) Rogersville                12   
    9) Boones Creek                 9                                           
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Holston Middle             145        2) Bluff City                 90   
    3) Boones Creek                68        4) Blountville Middle         64   
    5) Gray Middle                 54        6) Jonesborough Middle        43   
    7) Rogersville                 30        8) Ridgeview                  28   
    9) Sullivan North              20