Licensed to Network Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/2/2015 02:24 PM
                 Big 3 Conference Track & Field Championships                  
                             Large School Division                             
                 Sullivan North HS, Kingsport, TN  - 5/2/2011                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Smith, Makenna             8 North                    13.80   1  10   
  2 Leonard, Charlarae         8 Blountville              14.57   1   8   
  3 Gillmore, Jenna            8 Holston                  14.84   1   6   
  4 Snyder, Jenna              8 Gray                     14.87   1   5   
  5 Bradley, Taylor            8 Rogersville              15.10   1   4   
  6 Mullins, Brandi            6 Rogersville              15.17   2   3   
  7 Qualls, Lora               8 Boones Creek             15.22   1   2   
  8 Stanley, Natalie           7 Bluff City               15.22   1   1   
  9 Carter, MACKENZIE          8 Holston                  15.34   2 
 10 Miller, Andrea             8 Gray                     15.42   2 
 11 Fleenor, Jessica           8 North                    15.46   2 
 12 Blumberg, Jan              8 Ridgeview                15.49   1 
 13 Vasquez, Courtney          8 Ridgeview                15.62   1 
 14 Hall, Sarah                  Jonesborough             15.82   2 
 15 Epperson, Alli             8 Bluff City               16.30   2 
 16 Lowry, Cheyenne              Jonesborough             16.36   2 
 17 Anderson, MACIE            6 Boones Creek             16.39   2 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blaylock, Devin            8 Bluff City               12.83   1  10   
  2 Ragsdale, Colby            8 Gray                     12.85   1   8   
  3 Horne, Austin              8 Blountville              12.91   1   6   
  4 Brewer, Milan              7 Rogersville              13.39   2   5   
  5 Carr, Steven               8 Gray                     13.47   1   4   
  6 Jones, Danny               7 Holston                  13.48   2   3   
  7 Surbin, Austin               Jonesborough             13.59   1   2   
  8 Carico, Jacob              8 Holston                  13.68   1   1   
  9 Hammonds, Andrew           8 North                    13.70   1 
 10 White, Zach                8 Boones Creek             13.71   2 
 11 Saylor, Joe                7 Blountville              14.05   1 
 12 Moody, Logan                 Jonesborough             14.14   2 
 13 Carter, Casey              8 Rogersville              14.29   2 
 14 Gentry, Parker             8 Bluff City               14.63   2 
 15 Bishop, James              6 Boones Creek             14.71   2 
 16 Branham, Zack              6 Ridgeview                15.61   2 
 17 Lloyd, Connor              6 Ridgeview                15.78   2 
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Makenna             8 North                    29.41   1  10   
  2 Chitwood, Casey            7 Holston                  30.40   1   8   
  3 Leonard, Charlarae         8 Blountville              30.41   1   6   
  4 Stanley, Natalie           7 Bluff City               31.24   1   5   
  5 Blumberg, Jan              8 Ridgeview                31.29   2   4   
  6 Johnson, Caitlyn           7 Rogersville              31.36   2   3   
  7 Gillmore, Jenna            8 Holston                  31.48   1   2   
  8 Manley, Edina              8 Ridgeview                31.75   2   1   
  9 Fleenor, Jessica           8 North                    31.84   1 
 10 Gerke, Jade                8 Gray                     32.13   1 
 11 Evans, Miranda             7 Rogersville              32.43   1 
 12 McCracken, Destinee          Bluff City               32.63   2 
 13 Cutshall, Hannah           6 Gray                     32.93   1 
 14 Lowry, Cheyenne              Jonesborough             33.71   2 
 15 Qualls, Lora               8 Boones Creek             34.08   2 
 16 Anderson, MACIE            6 Boones Creek             36.35   2 
 17 Wingerter, Jasemine          Jonesborough             37.95   2 
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blaylock, Devin            8 Bluff City               26.84   1  10   
  2 Smallwood, Christian       8 Rogersville              27.19   2   8   
  3 Durbin, Austin               Jonesborough             27.30   2   6   
  4 Hammonds, Andrew           8 North                    27.46   2   5   
  5 Jones, Danny               7 Holston                  27.66   1   4   
  6 Saylor, Joe                7 Blountville              28.68   1   3   
  7 Jones, Austin              8 Gray                     29.12   1   2   
  8 Griffin, Barrett           8 Holston                  29.45   1   1   
  9 Cox, Tyler                 6 Blountville              30.03   2 
 10 Kegley, Peyton             7 Bluff City               30.24   1 
 11 Looney, Alex               7 Gray                     30.67   1 
 12 Seals, Matt                7 Rogersville              31.70   2 
 13 Branham, Zack              6 Ridgeview                32.64   2 
 14 Ketron, Joseph             6 North                    34.05   2 
 15 Logan, Andrew              7 Boones Creek             34.59   2 
 16 Harshberger, Peyton          Boones Creek             39.31   2 
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Holderfield, Shianna       7 Holston                1:07.38   1  10   
  2 Wyse, Julie                8 Ridgeview              1:09.50   1   8   
  3 Duncan, Cheyenne           8 Ridgeview              1:09.65   1   6   
  4 Yates, Haley               6 Blountville            1:09.84   1   5   
  5 Stanley, Natalie           7 Bluff City             1:09.85   1   4   
  6 Smith, Makenna             8 North                  1:12.83   1   3   
  7 Meadows, Shelby              Jonesborough           1:15.34   2   2   
  8 Potter, Maddie             8 Holston                1:15.89   1   1   
  9 Evans, Miranda             7 Rogersville            1:15.96   2 
 10 Stafford, Kara             7 Bluff City             1:16.02   1 
 11 Wright, Rachel             6 Gray                   1:17.57   2 
 12 Compton, Maddie            7 Boones Creek           1:17.89   2 
 13 Shaffer, Bridget             Jonesborough           1:18.12   2 
 14 Hall, Brianna              8 Blountville            1:19.39   2 
 15 Rhoton, Sarah              7 Gray                   1:22.61   1 
 16 Boshears, Courtney         6 Boones Creek           1:27.12   2 
 17 Villarreal, Gabby          8 Rogersville            1:28.86   2 
 18 Eaton, Danielle            6 North                  1:29.86   2 
 
Event 6  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 King, Ian                  7 North                    59.59   1  10   
  2 Echevarria, Toby           8 Bluff City             1:00.75   1   8   
  3 Brewer, Milan              7 Rogersville            1:01.51   1   6   
  4 Maine, Jacob               8 Holston                1:01.73   1   5   
  5 Langan, Bryan              8 Gray                   1:01.90   1   4   
  6 Stumpf, Christine          8 Ridgeview              1:04.54   1   3   
  7 Jones, Danny               7 Holston                1:04.73   2   2   
  8 Ratliff, Caleb             8 Ridgeview              1:06.28   1   1   
  9 Jones, Austin              8 Gray                   1:06.91   2 
 10 Maines, Doc                8 Bluff City             1:07.50   1 
 11 Harr, Mark                 8 Blountville            1:07.80   1 
 12 Price, Storm               8 Boones Creek           1:14.82   2 
 13 Tipton, Ben                8 Boones Creek           1:15.88   2 
 14 Helton, Chris              8 Rogersville            1:19.11   2 
 15 Bennett, Jacob               Jonesborough           1:19.39   2 
 16 Patrick, Blake             7 Rogersville           x1:21.98   2 
 17 Livesay, John              7 Rogersville           x1:23.24   2 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Loyd, Grayson              8 Ridgeview              2:46.44   1  10   
  2 Malcolm, Annie             8 Bluff City             2:47.37   1   8   
  3 Lesnak, Rebecca            8 Blountville            2:54.76   1   6   
  4 Trinkle, Savannah          6 Bluff City             2:56.71   1   5   
  5 McGuire, Brittany          7 Holston                3:00.41   1   4   
  6 Madgett, Sara              6 Holston                3:01.23   1   3   
  7 Williams, Abbey            7 Holston                3:01.25   1   2   
  8 Griffith, Rebekah          8 Blountville            3:03.77   1   1   
  9 Watson, Jordan             7 Bluff City             3:04.11   1 
 10 Branham, Tessa             7 Ridgeview              3:06.28   1 
 11 Bradley, Shenoa            6 North                  3:06.59   1 
 12 Harris, Courtney           7 Gray                   3:06.60   2 
 13 Ferguson, Monica           8 Blountville            3:07.32   2 
 14 Quillen, Shayla            7 North                  3:29.06   2 
 15 Stubblefield, Cassie       8 Rogersville            3:31.20   2 
 16 Lambert, Jordan            6 North                  3:33.63   2 
 17 Moore, Ashley                Jonesborough           3:35.77   2 
 18 Roberts, Samantha          6 Rogersville            3:35.87   2 
 19 Lavoie, Jada                 Jonesborough           3:38.09   2 
 20 Seals, Kendyl              7 Rogersville            3:39.82   2 
 21 Silvis, Daelynn            6 Gray                   3:42.91   2 
 22 Stidham, Julie             6 Gray                   3:48.53   2 
 23 Kolb, Alyssa               6 Boones Creek           3:50.38   2 
 24 Haynes, Allison            7 Boones Creek           4:19.75   2 
 
Event 8  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barnard, Adam              8 Ridgeview              2:19.01   1  10   
  2 Ayers, Tucker                Jonesborough           2:29.09   1   8   
  3 Williams, Blake            8 North                  2:32.70   1   6   
  4 Warren, Zach               7 Bluff City             2:35.53   1   5   
  5 Morton, Casey              8 Holston                2:36.97   1   4   
  6 Seals, Matt                7 Rogersville            2:37.25   1   3   
  7 Wieger, Dylan              8 Holston                2:38.51   1   2   
  8 Dycus, Connor              8 Ridgeview              2:39.32   1   1   
  9 Musick, Adam               7 Blountville            2:40.68   1 
 10 Odell, P.J.                7 Bluff City             2:41.79   1 
 11 Shaffer, Gonzolo           7 Holston                2:42.47   1 
 12 Carr, Will                 7 Blountville            2:43.16   1 
 13 Brigman, Zac               7 Bluff City             2:45.03   2 
 14 Ignace, Joe                8 Gray                   2:47.39   2 
 15 Spears, Davey              7 Boones Creek           2:50.76   2 
 16 Bishop, James              6 Boones Creek           2:56.02   2 
 17 Rupe, Gavan                6 North                  3:06.40   2 
 18 Buchanan, Jake             7 Boones Creek           3:11.05   2 
 19 Singleton, Logan           7 Rogersville            3:17.31   2 
 20 Good, Dalton               7 Gray                   3:43.00   2 
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malcolm, Annie             8 Bluff City             6:06.04   10   
  2 Light, Kelly               8 Blountville            6:27.46    8   
  3 Evans, Miranda             7 Rogersville            6:42.90    6   
  4 Madgett, Sara              6 Holston                6:42.91    5   
  5 Lange, Megan               7 Holston                6:50.64    4   
  6 Bradley, Shenoa            6 North                  6:51.85    3   
  7 McGuire, Brittany          7 Holston                6:54.42    2   
  8 Kolb, Hannah               8 Boones Creek           7:01.41    1   
  9 Buchanan, Morgan           6 Bluff City             7:20.60  
 10 Snyder, Madison            6 Gray                   7:29.84  
 11 Bennett, Makenzie          6 Boones Creek           7:37.39  
 12 Hagy, Abby                   Bluff City             7:41.11  
 13 Compton, Maddie            7 Boones Creek           8:04.64  
 14 Quillen, Shayla            7 North                  8:15.62  
 15 Pleasant, Rachel           8 Gray                   9:05.14  
 16 Risner, Brittany           8 Gray                   9:54.94  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnard, Adam              8 Ridgeview              4:55.90   10   
  2 Williams, Blake            8 North                  5:30.16    8   
  3 Horne, Nick                8 Blountville            5:33.04    6   
  4 Warren, Zach               7 Bluff City             5:35.09    5   
  5 Ayers, Tucker                Jonesborough           5:39.22    4   
  6 Rudd, Dane                 8 Blountville            5:43.25    3   
  7 Morton, Casey              8 Holston                5:55.03    2   
  8 Odell, P.J.                7 Bluff City             5:58.99    1   
  9 Clark, Matt                7 Boones Creek           5:59.25  
 10 Routh, Josh                7 Boones Creek           6:04.13  
 11 Sillyman, Skylar           7 Holston                6:29.14  
 12 Abston, Daniel             8 Bluff City            x6:29.79  
 13 Malone, Zach               7 Boones Creek          x6:32.07  
 14 Wells, Dillon              7 Holston               x6:32.38  
 15 Rupe, Gavan                6 North                  6:32.43  
 16 Carter, Casey              8 Rogersville            6:53.90  
 17 Dennison, Samuel           6 Gray                   7:17.13  
 18 Bowman, Dakota             7 Gray                   7:18.11  
 19 Carr, Jordan               6 Gray                  x7:50.61  
 20 Ward, Dakota               7 Rogersville            8:02.13  
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baffa, Peyton              8 Blountville              18.58   1  10   
  2 Snyder, Jenna              8 Gray                     18.77   1   8   
  3 Stanley, Natalie           7 Bluff City               18.99   1   6   
  4 Chitwood, Casey            7 Holston                  20.00   1   5   
  5 Fleenor, Jessica           8 North                    20.16   1   4   
  6 Banks, Brittany            8 Rogersville              20.54   1   3   
  7 Hall, Sarah                  Jonesborough             20.54   2   2   
  8 Watson, Jordan             7 Bluff City               20.58   2   1   
  9 Evans, Miranda             7 Rogersville              20.75   2 
 10 Lyon, Meghan               8 Holston                  20.90   1 
 11 Gerke, Jade                8 Gray                     21.18   1 
 12 Bradley, Shenoa            6 North                    21.29   2 
 13 Kolb, Hannah               8 Boones Creek             21.60   2 
 14 Craig, Maddie              6 Ridgeview                21.69   1 
 15 Manley, Edina              8 Ridgeview                22.38   2 
 16 Sauls, Mikayla               Jonesborough             22.79   2 
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hammonds, Andrew           8 North                    18.26   1  10   
  2 King, Ian                  7 North                    18.43   1   8   
  3 Ragsdale, Colby            8 Gray                     18.90   1   6   
  4 Saylor, Joe                7 Blountville              19.52   1   5   
  5 Kegley, Peyton             7 Bluff City               19.59   2   4   
  6 Gentry, Parker             8 Bluff City               19.64   1   3   
  7 McGuire, Josh              8 Holston                  20.25   1   2   
  8 Santangelo, Daniel         8 Blountville              20.37   3   1   
  9 Shaffer, Gonzolo           7 Holston                  20.38   1 
 10 White, Zach                8 Boones Creek             20.73   2 
 11 Carter, Casey              8 Rogersville              21.00   2 
 12 Hicks, Roan                  Jonesborough             21.66   2 
 13 Branham, Zack              6 Ridgeview                22.09   1 
 14 Runion, Matt               8 Ridgeview                22.52   2 
 15 Hamilton, Hunter           7 Rogersville              22.54   3 
 16 Merriken, David            8 Gray                     22.56   1 
 17 Price, Storm               8 Boones Creek             23.13   3 
 18 Christian, Josh              Jonesborough             23.81   3 
 -- Burke, Trey                6 North                   X19.32   2 
 
Event 17  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Holston  'A'                                          58.15   10   
     1) Powell, Ally 6                  2) Carter, MACKENZIE 8            
     3) Chitwood, Casey 7               4) Gillmore, Jenna 8              
  2 Blountville  'A'                                      58.25    8   
     1) Leonard, Charlarae 8            2) Buckland, Kaitlyn 8            
     3) Baffa, Peyton 8                 4) Yates, Haley 6                 
  3 Ridgeview  'A'                                        59.07    6   
     1) Trujillo, McKennon 8            2) Trujillo, McKenzie 8           
     3) Vasquez, Courtney 8             4) Jones, Haley 7                 
  4 Rogersville  'A'                                    1:00.07    5   
     1) Banks, Brittany 8               2) Seals, Kendyl 7                
     3) Mullins, Brandi 6               4) Bradley, Taylor 8              
  5 Gray  'A'                                           1:00.33    4   
     1) Miller, Andrea 8                2) Snyder, Jenna 8                
     3) Sanders, Abby 8                 4) Gerke, Jade 8                  
  6 Bluff City  'A'                                     1:02.03    3   
  7 Boones Creek  'A'                                   1:03.50    2   
     1) Qualls, Lora 8                  2) Houston, Maya 6                
     3) Anderson, MACIE 6               4) Krickbaum, Mary 6              
  8 North  'A'                                          1:07.33  
  9 Jonesborough  'A'                                   1:07.41  
 
Event 18  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray  'A'                                             51.19   10   
     1) Ragsdale, Colby 8               2) Jones, Austin 8                
     3) Carr, Steven 8                  4) Langan, Bryan 8                
  2 Holston  'A'                                          53.07    8   
     1) Candler, Jordan 8               2) Carico, Jacob 8                
     3) Dunn, Adam 8                    4) Jones, Danny 7                 
  3 Rogersville  'A'                                      53.09    6   
     1) Brewer, Milan 7                 2) Smallwood, Christian 8         
     3) Carter, Casey 8                 4) Bragg, Jeremiah 6              
  4 Bluff City  'A'                                       54.14    5   
  5 Blountville  'A'                                      54.15    4   
     1) Horne, Alec 6                   2) Horne, Austin 8                
     3) Brewer, Coby 7                  4) Santangelo, Daniel 8           
  6 North  'A'                                          1:00.02    3   
  7 Boones Creek  'A'                                   1:00.59    2   
     1) Bishop, James 6                 2) Tipton, Ben 8                  
     3) Blowers, Jacob 6                4) Lambert, Jared 7               
  8 Ridgeview  'A'                                      1:03.54  
     1) Stork, Chase 6                  2) Lloyd, Connor 6                
     3) Haren, Cameron 6                4) Rhoten, Noah 6                 
  9 Jonesborough  'A'                                   1:11.53  
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ridgeview  'A'                                      2:02.15   10   
     1) Trujillo, McKennon 8            2) Trujillo, McKenzie 8           
     3) Vasquez, Courtney 8             4) Jones, Haley 7                 
  2 Holston  'A'                                        2:06.87    8   
     1) McClain, Joely 8                2) Rupert, Alyssa 8               
     3) Chitwood, Casey 7               4) Gillmore, Jenna 8              
  3 Blountville  'A'                                    2:08.66    6   
     1) Griffith, Rebekah 8             2) Buckland, Kaitlyn 8            
     3) Baffa, Peyton 8                 4) Yates, Haley 6                 
  4 Rogersville  'A'                                    2:10.17    5   
     1) Goins, Kourtney 7               2) Seals, Kendyl 7                
     3) Bradley, Taylor 8               4) Johnson, Caitlyn 7             
  5 Bluff City  'A'                                     2:15.70    4   
  6 Boones Creek  'A'                                   2:22.11    3   
     1) Houston, Maya 6                 2) Lane, Michaela 7               
     3) Krickbaum, Mary 6               4) Price, Cassidy 6               
  7 Gray  'A'                                           2:22.20    2   
     1) Minor, Kenzie 8                 2) Roberts, Tashina 7             
     3) Knight, Megan 7                 4) Sawyer, Desray 7               
  8 Jonesborough  'A'                                   2:34.45  
  9 North  'A'                                          2:40.02  
 
Event 20  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Holston  'A'                                        1:52.51   10   
     1) Candler, Jordan 8               2) Griffin, Barrett 8             
     3) Dunn, Adam 8                    4) Carico, Jacob 8                
  2 Blountville  'A'                                    1:55.01    8   
     1) Horne, Alec 6                   2) Saylor, Joe 7                  
     3) Brewer, Coby 7                  4) Harr, Mark 8                   
  3 Bluff City  'A'                                     1:55.49    6   
  4 Rogersville  'A'                                    1:56.55    5   
     1) Smallwood, Christian 8          2) Seals, Matt 7                  
     3) Hamilton, Hunter 7              4) Bragg, Jeremiah 6              
  5 Gray  'A'                                           2:03.41    4   
     1) Looney, Alex 7                  2) McKNIGHT, Tristin 6            
     3) Stevens, Jayden 6               4) Baines, Austin 6               
  6 Boones Creek  'A'                                   2:06.75    3   
     1) Spears, Davey 7                 2) Mullins, John-Kevin 8          
     3) Tipton, Ben 8                   4) Strouth, Jay 6                 
  7 Jonesborough  'A'                                   2:10.77    2   
  8 Ridgeview  'A'                                      2:12.64  
     1) Stork, Chase 6                  2) Lloyd, Connor 6                
     3) Haren, Cameron 6                4) Rhoten, Noah 6                 
  9 North  'A'                                          2:24.69  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ridgeview  'A'                                      4:46.53   10   
     1) Trujillo, McKennon 8            2) Trujillo, McKenzie 8           
     3) Duncan, Cheyenne 8              4) Jones, Haley 7                 
  2 Blountville  'A'                                    4:59.24    8   
     1) Light, Kelly 8                  2) Lesnak, Rebecca 8              
     3) Buckland, Kaitlyn 8             4) Baffa, Peyton 8                
  3 Holston  'A'                                        5:13.61    6   
     1) Rupert, Alyssa 8                2) Potter, Maddie 8               
     3) Lange, Megan 7                  4) Holderfield, Shianna 7         
  4 Bluff City  'A'                                     5:22.60    5   
  5 Gray  'A'                                           5:26.69    4   
     1) Scheurer, Hannah 8              2) Qunidry, Jesslyn 8             
     3) Jones, Sarah 6                  4) Snyder, Madison 6              
  6 Rogersville  'A'                                    5:36.62    3   
     1) Goins, Kourtney 7               2) Seals, Kendyl 7                
     3) Johnson, Caitlyn 7              4) Stubblefield, Cassie 8         
  7 Boones Creek  'A'                                   5:43.34    2   
     1) Kolb, Hannah 8                  2) Compton, Maddie 7              
     3) Bennett, Makenzie 6             4) Vittetoe, Rachel 6             
  8 North  'A'                                          5:49.71  
  9 Jonesborough  'A'                                   6:08.27  
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Blountville  'A'                                    4:27.47   10   
     1) Horne, Alec 6                   2) Horne, Austin 8                
     3) Brewer, Coby 7                  4) Santangelo, Daniel 8           
  2 Holston  'A'                                        4:33.88    8   
     1) Carico, Jacob 8                 2) Jones, Danny 7                 
     3) Morton, Casey 8                 4) Wieger, Dylan 8                
  3 Bluff City  'A'                                     4:37.74    6   
  4 Ridgeview  'A'                                      4:40.67    5   
     1) Ratliff, Caleb 8                2) Dycus, Connor 8                
     3) Stumpf, Christine 8             4) Roth, Nick 7                   
  5 Gray  'A'                                           4:47.34    4   
     1) Ignace, Joe 8                   2) Carr, Steven 8                 
     3) Langan, Bryan 8                 4) McKNIGHT, Tristin 6            
  6 Boones Creek  'A'                                   5:05.86    3   
     1) Routh, Josh 7                   2) Clark, Matt 7                  
     3) Lambert, Jared 7                4) Malone, Zach 7                 
  7 Rogersville  'A'                                    5:09.31    2   
     1) Seals, Matt 7                   2) Hamilton, Hunter 7             
     3) Holbrook, Timmy 7               4) Helton, Chris 8                
  8 North  'A'                                          5:09.56  
  9 Jonesborough  'A'                                   5:31.15  
 
Event 23  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Blountville  'A'                                   11:58.48   10   
     1) Light, Kelly 8                  2) Lesnak, Rebecca 8              
     3) Griffith, Rebekah 8             4) Ferguson, Monica 8             
  2 Holston  'A'                                       12:13.11    8   
     1) Madgett, Sara 6                 2) Lange, Megan 7                 
     3) McGuire, Brittany 7             4) Williams, Abbey 7              
  3 Ridgeview  'A'                                     12:25.18    6   
     1) Loyd, Grayson 8                 2) Duncan, Cheyenne 8             
     3) Hunnigan, Anna 8                4) Branham, Tessa 7               
  4 Bluff City  'A'                                    12:35.45    5   
  5 North  'A'                                         13:29.59    4   
  6 Rogersville  'A'                                   13:48.90    3   
     1) Goins, Kourtney 7               2) Roberts, Samantha 6            
     3) Stubblefield, Cassie 8          4) Villarreal, Gabby 8            
  7 Gray  'A'                                          13:57.91    2   
     1) Qunidry, Jesslyn 8              2) Harris, Courtney 7             
     3) Jones, Sarah 6                  4) Rasnake, Miaria 6              
  8 Boones Creek  'A'                                  14:20.80  
     1) Compton, Keesha 8               2) Boshears, Courtney 6           
     3) Siegel, Jessee 6                4) Kolb, Alyssa 6                 
  9 Jonesborough  'A'                                  14:52.90  
 
Event 24  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ridgeview  'A'                                     10:31.00   10   
     1) Barnard, Adam 8                 2) Ratliff, Caleb 8               
     3) Dycus, Connor 8                 4) Roth, Nick 7                   
  2 Blountville  'A'                                   10:32.08    8   
     1) Horne, Nick 8                   2) Carr, Will 7                   
     3) Musick, Adam 7                  4) Rudd, Dane 8                   
  3 Holston  'A'                                       10:42.19    6   
     1) McGuire, Josh 8                 2) Morton, Casey 8                
     3) Shaffer, Gonzolo 7              4) Wieger, Dylan 8                
  4 Bluff City  'A'                                    11:49.52    5   
  5 Gray  'A'                                          12:11.44    4   
     1) Merriken, David 8               2) Ignace, Joe 8                  
     3) Bowman, Dakota 7                4) Carr, Jordan 6                 
  6 Rogersville  'A'                                   12:44.44    3   
     1) Holbrook, Timmy 7               2) Patrick, Blake 7               
     3) Singleton, Logan 7              4) Helton, Chris 8                
  7 Boones Creek  'A'                                  12:57.34    2   
     1) Tipton, Lonas 7                 2) Morton, Michael 6              
     3) Harshbarger, Patrick 6          4) Logan, Andrew 7                
 
Event 25  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vasquez, Courtney          8 Ridgeview              4-06.00   10   
  2 Lesnak, Rebecca            8 Blountville            4-04.00    7   
  2 Wyse, Julie                8 Ridgeview              4-04.00    7   
  4 Minor, Kenzie              8 Gray                   4-02.00    5   
  5 Stafford, Kara             7 Bluff City            J4-02.00    4   
  6 Richmond, Hannah           8 Holston                4-00.00    3   
  7 Dejager, Tavi              8 Holston               J4-00.00    2   
  8 Blumberg, Jan              8 Ridgeview              3-10.00    0.50
  8 Roberts, Tashina           7 Gray                   3-10.00    0.50
 10 Griffith, Rebekah          8 Blountville           J3-10.00  
 11 Risner, Brittany           8 Gray                  J3-10.00  
 12 Qualls, Lora               8 Boones Creek           3-08.00  
 12 Vittetoe, Rachel           6 Boones Creek           3-08.00  
 14 Bailey, Brook              7 Rogersville           J3-08.00  
 15 Wilson, Abbie              6 Boones Creek          J3-08.00  
 -- Roberts, Samantha          6 Rogersville                 NH  
 -- Bean, Brianna              6 Rogersville                 NH  
 
Event 26  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Echevarria, Toby           8 Bluff City             5-05.00   10   
  2 Stumpf, Christine          8 Ridgeview              5-02.00    8   
  3 Gentry, Parker             8 Bluff City             4-10.00    6   
  4 Wieger, Dylan              8 Holston               J4-10.00    5   
  5 Williams, Blake            8 North                 J4-10.00    4   
  6 White, Zach                8 Boones Creek           4-08.00    3   
  7 McGuire, Josh              8 Holston                4-06.00    1   
  7 Price, Storm               8 Boones Creek           4-06.00    1   
  7 Ignace, Joe                8 Gray                   4-06.00    1   
 10 Dycus, Connor              8 Ridgeview             J4-06.00  
 11 Jones, Austin              8 Gray                  J4-06.00  
 12 Ragsdale, Colby            8 Gray                   4-04.00  
 12 Henard, Nick               6 Rogersville            4-04.00  
 14 Strouth, Jay               6 Boones Creek          J4-04.00  
 15 Burke, Trey                6 North                 J4-04.00  
 16 Musick, Adam               7 Blountville            4-02.00  
 -- Maine, Jacob               8 Holston                     NH  
 -- Bennett, Jacob               Jonesborough                NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Makenna             8 North                 15-11.50   10   
  2 Wyse, Julie                8 Ridgeview             13-11.00    8   
  3 Loyd, Grayson              8 Ridgeview             13-08.50    6   
  4 Potter, Maddie             8 Holston               13-00.75    5   
  5 Miller, Andrea             8 Gray                 J13-00.75    4   
  6 Trujillo, McKennon         8 Ridgeview             12-11.00    3   
  7 Glenn, Michaela            8 Holston               12-09.25    2   
  8 Fleenor, Jessica           8 North                 12-08.50    1   
  9 Goins, Kourtney            7 Rogersville           12-03.25  
 10 Buckland, Kaitlyn          8 Blountville           12-00.75  
 11 Roberts, Tashina           7 Gray                  12-00.25  
 12 McGuire, Brittany          7 Holston               11-10.50  
 13 Bradley, Shenoa            6 North                 11-10.00  
 14 Qualls, Lora               8 Boones Creek          11-03.00  
 15 Epperson, Alli             8 Bluff City            11-02.00  
 16 Nutter, Logan              7 Gray                  10-07.50  
 17 Lavoie, Jada                 Jonesborough          10-06.75  
 18 Ball, Carson                 Jonesborough           9-07.00  
 19 Houston, Maya              6 Boones Creek           9-02.75  
 20 Villarreal, Gabby          8 Rogersville            8-08.50  
 21 Anderson, MACIE            6 Boones Creek           8-07.50  
 22 Roberts, Hannah            6 Rogersville            7-07.00  
 
Event 30  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ragsdale, Colby            8 Gray                  16-06.50   10   
  2 King, Ian                  7 North                 16-04.50    8   
  3 Carr, Steven               8 Gray                  15-05.25    6   
  4 Maine, Jacob               8 Holston               15-02.00    5   
  5 Harr, Mark                 8 Blountville           14-07.00    4   
  6 Ratliff, Caleb             8 Ridgeview             14-05.50    3   
  7 McGuire, Josh              8 Holston               14-03.50    2   
  8 Dycus, Connor              8 Ridgeview             14-02.25    1   
  9 Surbin, Austin               Jonesborough          13-11.50  
 10 Looney, Alex               7 Gray                  13-09.25  
 11 Horne, Nick                8 Blountville           13-07.50  
 12 Ketron, Joseph             6 North                 13-07.00  
 13 Maines, Doc                8 Bluff City            13-04.00  
 14 Shaffer, Gonzolo           7 Holston               13-01.00  
 15 White, Zach                8 Boones Creek          13-00.50  
 16 Hicks, Roan                  Jonesborough          12-05.50  
 17 Price, Storm               8 Boones Creek          12-03.50  
 18 Brewer, Milan              7 Rogersville           12-01.00  
 19 Lloyd, Connor              6 Ridgeview             12-00.00  
 20 Goodson, Victor            8 Bluff City            11-10.00  
 21 Smallwood, Christian       8 Rogersville           11-06.50  
 22 Summers, Hunter            8 Bluff City            10-09.00  
 23 Logan, Andrew              7 Boones Creek          10-03.50  
 -- Martin, Bryon                Jonesborough                ND  
 
Event 33  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leonard, Charlarae         8 Blountville              82-08   10   
  2 Roe, Haley                 8 Bluff City               81-09    8   
  3 Arwood, Rebecca            7 Ridgeview                78-02    6   
  4 Rupert, Gabriella          7 Holston               73-02.50    5   
  5 Anders, Ally               8 Holston                  63-11    4   
  6 Rupert, Alyssa             8 Holston                  62-01    3   
  7 Trujillo, McKenzie         8 Ridgeview                62-00    2   
  8 Baumgardner, Tiffani       7 Bluff City               57-00    1   
  9 Minor, Kenzie              8 Gray                     56-07  
 10 Nocente, Katie             6 Bluff City               56-06  
 11 Meadows, Shelby              Jonesborough             55-05  
 12 Lane, Michaela             7 Boones Creek             55-04  
 12 Arwood, Elizabeth          6 Ridgeview                55-04  
 14 Forgety, Christin          7 Rogersville           53-01.50  
 -- Qualls, Lora               8 Boones Creek                ND  
 -- Sauls, Mikayla               Jonesborough                ND  
 -- Risner, Brittany           8 Gray                        ND  
 -- Scheurer, Hannah           8 Gray                        ND  
 -- Van Bremen, Tiffany        7 Rogersville                 ND  
 -- Laughrun, Lindsay          6 Boones Creek                ND  
 -- Hall, Sarah                  Jonesborough                ND  
 -- McPeak, Caitlin            7 Rogersville                 ND  
 
Event 34  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunn, Adam                 8 Holston                 111-00   10   
  2 Echevarria, Toby           8 Bluff City           109-06.50    8   
  3 Duncan, Connor             8 Holston                  95-07    6   
  4 Dotson, River              8 Gray                     92-08    5   
  5 Martin, Luke               8 Holston                  82-02    4   
  6 Couron, Richard            8 Blountville              80-04    3   
  7 Littleford, Logan          8 Bluff City               76-03    2   
  8 Monaco, Joseph             8 Ridgeview                69-08    1   
  9 Wendt, Cody                8 Bluff City               68-00  
 10 Livesay, John              7 Rogersville              67-02  
 11 Surbin, Austin               Jonesborough             65-02  
 12 Price, Storm               8 Boones Creek             64-05  
 13 Bombailey, Jacob           7 North                    62-09  
 14 Langan, Reese              8 Gray                  61-03.50  
 15 Buck, Eli                  7 Gray                  60-05.50  
 16 Moody, Logan                 Jonesborough             56-03  
 17 Henard, Nick               6 Rogersville              52-04  
 -- Bennett, Jacob               Jonesborough                ND  
 -- Wise, Zach                 8 Blountville                 ND  
 -- Malone, Darren             7 North                       ND  
 -- Walker, Caleb              7 North                       ND  
 -- Bishop, James              6 Boones Creek                ND  
 -- Tipton, Ben                8 Boones Creek                ND  
 -- Smith, Nathan              6 Rogersville                 ND  
 
Event 35  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stanley, Haley             8 Holston               27-05.50   10   
  2 Smelser, Hannah            8 Holston               26-00.00    8   
  3 Arwood, Rebecca            7 Ridgeview             25-10.75    6   
  4 White, Hannah              8 Blountville           24-11.00    5   
  5 Minor, Kenzie              8 Gray                  24-01.25    4   
  6 Roe, Haley                 8 Bluff City            23-10.25    3   
  7 Laughrun, Lindsay          6 Boones Creek          23-05.00    2   
  8 Wilson, Abbie              6 Boones Creek          23-02.50    1   
  9 Lane, Michaela             7 Boones Creek          22-08.75  
 10 Risner, Brittany           8 Gray                  22-00.50  
 11 Palmer, Lindsey            8 Holston               21-08.75  
 12 Meadows, Shelby              Jonesborough          21-05.50  
 13 Forgety, Christin          7 Rogersville           21-05.00  
 14 Arwood, Elizabeth          6 Ridgeview             19-10.75  
 14 Baumgardner, Tiffani       7 Bluff City            19-10.75  
 16 Ferguson, Monica           8 Blountville           19-07.50  
 17 Hall, Sarah                  Jonesborough          18-02.00  
 18 Campbell, Emma             6 Bluff City            17-07.25  
 19 Van Bremen, Tiffany        7 Rogersville           17-07.00  
 20 Fleenor, Racheal             North                 17-06.25  
 21 Whitaker, Alexis             Jonesborough          17-05.00  
 22 Scheurer, Hannah           8 Gray                  16-11.25  
 23 Quillen, Shayla            7 North                 16-07.75  
 24 Sain, Mary Beth            6 Ridgeview             16-04.25  
 25 Kyte, Brandi                 North                 15-04.75  
 26 McPeak, Caitlin            7 Rogersville           15-01.75  
 
Event 36  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Echevarria, Toby           8 Bluff City            39-07.25   10   
  2 Horne, Austin              8 Blountville           37-03.75    8   
  3 Ragsdale, Colby            8 Gray                  37-03.00    6   
  4 Duncan, Connor             8 Holston               35-02.25    5   
  5 Littleford, Logan          8 Bluff City            34-05.75    4   
  6 White, Zach                8 Boones Creek          33-06.00    3   
  7 Price, Storm               8 Boones Creek          33-00.75    2   
  8 Rupe, Trey                 8 Holston               32-02.75    0.50
  8 Surbin, Austin               Jonesborough          32-02.75    0.50
 10 Dunn, Adam                 8 Holston               31-07.00  
 11 Tipton, Ben                8 Boones Creek          31-01.25  
 12 Couron, Richard            8 Blountville           30-06.25  
 13 Rhymer, Hayden             8 Blountville           29-08.25  
 14 Moody, Logan                 Jonesborough          28-10.50  
 15 Dotson, River              8 Gray                  28-04.00  
 16 Bombailey, Jacob           7 North                 27-10.25  
 17 Malone, Darren             7 North                 27-06.75  
 18 Livesay, John              7 Rogersville           27-03.75  
 19 Gilstrap, Caleb            8 Bluff City            25-07.75  
 20 Langan, Reese              8 Gray                  24-10.50  
 21 Monaco, Joseph             8 Ridgeview             23-08.75  
 22 Henard, Nick               6 Rogersville           23-04.75  
 23 Christian, Josh              Jonesborough          22-03.50  
 24 Smith, Nathan              6 Rogersville           21-02.00  
 25 Tank, Landon                 North                 18-02.00  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Holston                    126        2) Ridgeview                 109.50
    3) Blountville                 98        4) Bluff City                 73   
    5) North                       45        6) Gray                       38.50
    7) Rogersville                 35        8) Boones Creek               13   
    9) Jonesborough                 4                                           
 
                    Men - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) Bluff City                 108        2) Holston                    96.50
    3) Gray                        74        4) Blountville                69   
    5) North                       62        6) Ridgeview                  53   
    7) Rogersville                 38        8) Jonesborough               22.50
    9) Boones Creek                19